Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2012

Cieľom piatkového gorilieho protestu bude sídlo SDKÚ a SmeruOrganizátori protestov Gorila dnes podajú trestné oznámenie na bývalého šéfa Úradu boja proti korupcii Tibora Gašpara pre skartáciu materiálov súvisiacich s kauzou Gorila. Informoval o tom na ...Zdieľať
protest gorila iii BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) - Organizátori protestov Gorila dnes podajú trestné oznámenie na bývalého šéfa Úradu boja proti korupcii Tibora Gašpara pre skartáciu materiálov súvisiacich s kauzou Gorila. Informoval o tom na tlačovej besede jeden z organizárotov Peter Pčolinský.


Materiály boli skartované v máji 2008. Podľa trestného oznámenia mal Gašpar svojím konaním zmariť vyšetrovanie podozrení zo závažnej trestnej činnosti, o ktorej políciu informovala Slovenská informačná služba.

Organizátori ďalej vyzvali predstaviteľov všetkých kandidujúcich strán, aby sa do piatkového poludnia zaviazali, že prvým krokom v prípade ich postupu do parlamentu bude naplnenie ich požiadaviek. "Nech sa vyjadria, či to myslia úprimne alebo nie," zdôraznil Pčolinský s tým, nech sa pod to podpíšu, keď teraz pred voľbami všetci všetko sľubujú.


Podľa jeho slov ide o zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov, zmenu zákona o referende tak, aby jeho výsledok bol platný, ak bude prijatý nadpolovičnou väčšinou účastníkov a zrušenie politických nominácií do kontrolných inštitúcií a podnikov s majetkovou účasťou štátu. Ľudia, ktorí sa nemôžu zúčastniť na protestoch, by si mali podľa jednej z organizátorov protestu Ľubice Lehotskej zapáliť sviečku v okne každý večer o 20:00 až do volieb ako tichú podporu protestujúcich.

Organizátori dnes potvrdili termín piatkového protestu v Bratislave. Začne sa o 16:00 na Hviezdoslavovom námestí. Piatkové zhromaždenie by malo vyvrcholiť pochodom, podľa Pčolinského si na Facebooku zvolili trasu cez Vajanského nábrežie, Karadžičovu ulicu, Trnavské mýto, sídlo SDKÚ v Ružinove a cieľ bude centrála Smeru-SD na Súmračnej ulici. O tom či sa budú organizovať v piatok zhromaždenia v iných mestách, rozhodnú organizátori dnes.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bratislavu čaká v piatok ďalší Gorila protest (20. 2. 2012)
 Polícia vraj nechcela púšťať ľudí protestovať proti Gorile (17. 2. 2012)
 Vlna gorilích protestov v slovenských mestách pokračuje (16. 2. 2012)
 Tvár protestov Gorila končí, zobrala so sebou i ďalších (14. 2. 2012)
 Nedeľný protest nebude, do ulíc sa pôjde deň pred voľbami (14. 2. 2012)
 V Dubline lietali banány a ľudia kričali: Dosť bolo Goríl (11. 2. 2012)
 Protest Gorila: V Poprade protestovali proti Gorile 1200 ľudí (10. 2. 2012)
 Protest Gorila: Organizátori protestu Gorila chcú aj hlavu Štefana Harabina (10. 2. 2012)
 Organizátori protestov Gorila nemajú na prezidenta čas (10. 2. 2012)
 Do ulíc proti Gorile sa chystajú aj extrémisti (10. 2. 2012)nasledujúci článok >>
Rektor PEVŠ Ján Svák vydáva odbornú publikáciu
<< predchádzajúci článok
Martin na neverejnom zasadnuti potvrdil nezákonný prenájom