Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. mája 2019

Čína bude pokračovať v rokovaniach s USA, len ak opravia zlé krokyČína vo štvrtok varovala Spojené štáty, že ak majú obchodné rokovania medzi dvoma najväčšími svetovými ekonomikami pokračovať, musia napraviť svoje predchádzajúce zlé ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Peking 23. mája (TASR) - Čína vo štvrtok varovala Spojené štáty, že ak majú obchodné rokovania medzi dvoma najväčšími svetovými ekonomikami pokračovať, musia napraviť svoje predchádzajúce zlé kroky. Uviedlo to čínske ministerstvo obchodu, podľa ktorého by mali byť rokovania "založené na vzájomnej úcte".


"Ak chcú USA pokračovať v rozhovoroch, mali by ukázať úprimnosť a opraviť svoje chybné činy. Len na základe rovnosti a rešpektu môže byť šanca pokračovať v rokovaniach," vyhlásil hovorca ministerstva obchodu Kao Feng na brífingu.

Spojené štáty značne zvýšili obchodné napätie a riziko globálnej recesiu, povedal Kao Feng a dodal, že Peking podnikne potrebné kroky na ochranu záujmov čínskych firiem.

Čína a USA ukončili posledné kolo rokovaní začiatkom mája s oznámením, že v nich budú pokračovať aj napriek tomu, že americký prezident Donald Trump zvýšil clá na dovoz tovarov z Číny v hodnote 200 miliárd USD (179,03 miliardy eur) od 10. mája na 25 % z 10 %.

Trumpova administratíva pokračuje tiež v plánoch na zavedenie represívnych ciel aj na zvyšný čínsky tovar, čím by sa colné poplatky vzťahovali takmer na celý čínsky import do USA. Okrem toho USA zakázali domácim firmám predávať kľúčové komponenty čínskemu technologickému gigantu Huawei.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V BRATISLAVSKEJ PETRŽALKE SA VZDALO FUNKCIE 21 Z 24 RIADITELIEK ŠKÔLOK
<< predchádzajúci článok
Talian sa po takmer troch rokoch zajatia v Sýrii vrátil domov

Čína bude pokračovať v rokovaniach s USA, len ak opravia zlé kroky - diskusné fórum čitateľov