Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. apríla 2007

Číňania zaznamenali v Himalájach smrteľný úrazČínsko-tibetská horolezecká asociácia informovala dnes slovenského konzula v Pekingu, že od nemenovanej zahraničnej výpravy dostala informáciu o smrteľnom úraze v oblasti hory ...Zdieľať

PEKING/KÁTHMÁNDÚ/BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Čínsko-tibetská horolezecká asociácia informovala dnes slovenského konzula v Pekingu, že od nemenovanej zahraničnej výpravy dostala informáciu o smrteľnom úraze v oblasti hory Šiša Pangmu v Himalájach, kde pôsobili aj slovenskí horolezci. Asociácia nevie, či smrteľný úraz utrpel slovenský občan. Na miesto vyslala svojho delegáta, ktorý bude v pondelok informovať slovenského konzula v Pekingu o zistených skutočnostiach. Aktuálne informácie poskytol agentúre SITA hovorca Ministerstva zahraničných vecí Ján Škoda.

V Himalájach sa počas expedície na vrch Šiša Pangmu (8046) stratil slovenský horolezec Marek Hudák. Spolu s víťazom ankety Slovenský horolezec roka 2006 s 27- ročným Jozefom Kopoldom sa pokúšal v utorok zdolať túto horu. Kopoldovi sa to podarilo, Hudák tesne pod vrcholovým hrebeňom pokus vzdal a mal sa vrátiť do vrcholového bivaku alebo do základného tábora, kam však nedošiel.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavská krajská rada podporuje zmenu stanov
<< predchádzajúci článok
Viac ako 70 zranených, 600 zatknutých počas nepokojov

Číňania zaznamenali v Himalájach smrteľný úraz - diskusné fórum čitateľov