Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. mája 2020

Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli mŕtveho v jeho dome, prípad vyšetruje políciaČínskeho veľvyslanca v Izraeli našli v nedeľu mŕtveho v jeho dome severne od Tel Avivu. Informovalo o tom izraelské ministerstvo zahraničných vecí. Príčina úmrtia nie je známa a prípad v súčasnosti ...Zdieľať
17.5.2020  - Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli v nedeľu mŕtveho v jeho dome severne od Tel Avivu. Informovalo o tom izraelské ministerstvo zahraničných vecí. Príčina úmrtia nie je známa a prípad v súčasnosti vyšetruje polícia.


Päťdesiatosemročný Tu Wej prevzal funkciu vo februári, pričom predtým bol veľvyslancom na Ukrajine. Zanechal po sebe manželku a syna, ktorí sa v súčasnosti nenachádzajú v Izraeli.

Obe krajiny majú dobrý vzájomný vzťah. Diplomat zomrel dva dni po tom, ako odsúdil komentáre amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea, ktorý kritizoval čínske investície v Izraeli a obvinil Čínu z utajovania informácií o koronavíruse.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli mŕtveho v jeho dome, prípad vyšetruje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lobing sa podľa Dostála často zamieňa za korupciu, vláda plánuje prijať zákon o lobingu
<< predchádzajúci článok
Prepojenie strany Smer-SD na taliansku mafiu by podľa politológa asi nikoho neprekvapilo

Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli mŕtveho v jeho dome, prípad vyšetruje polícia - diskusné fórum čitateľov