Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. novembra 2010

Čínski investori sa viac zaujímajú o SlovenskoČínski investori sa stále viac zaujímajú o Slovensko. “Tento rok obchodný radca ministerstva hospodárstva zaznamenal zvýšený záujem čínskych spoločností o investície v oblasti ...Zdieľať
jac motors Foto: SITA/APBRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) – Čínski investori sa stále viac zaujímajú o Slovensko. “Tento rok obchodný radca ministerstva hospodárstva zaznamenal zvýšený záujem čínskych spoločností o investície v oblasti farmácie, elektrotechnického priemyslu, strojárstva a poľnohospodárstva,“ uviedol rezort hospodárstva, podľa ktorého


Výhody a potenciál investičného prostredia na Slovensku prezentoval obchodný radca ministerstva hospodárstva v Pekingu na investičnom veľtrhu, kde sa predstavilo viac ako 400 zahraničných účastníkov. “Medzi domácimi čínskymi vystavovateľmi boli na podujatí zastúpené provinčné vlády, priemyselné zväzy, obchodné spoločnosti a rozvojové agentúry,“ konštatoval rezort hospodárstva.

Ministerstvo v júni informovalo, že reálny záujem investovať na Slovensku majú štyria čínski investori. Išlo o firmy, ktoré podnikajú hlavne v stavebníctve a železničnej doprave. "Čínske spoločnosti sa zaujímajú hlavne o veľké projekty, napríklad o výstavbu diaľnic a infraštruktúry aj pomocou projektov verejno-súkromného partnerstva," uviedol vtedy rezort hospodárstva.

Svoj záujem investovať na Slovensku prejavila už čínska automobilová spoločnosť JAC Motors. "Keďže všetky čínske automobilky smerujú na európsky trh, aj my ako štátny podnik pôjdeme týmto smerom. So slovenskými predstaviteľmi rokujeme o podmienkach vstupu na váš trh. Výšku investície, by som preto nerád v tejto fáze konkretizoval. Len poviem, že pôjde o osobné a ľahké nákladné autá," uviedol začiatkom mája regionálny riaditeľ JAC Motors David Wang.

Ďalšia čínska spoločnosť Guangzhou Echom Science & Technology plánuje v Novom Meste nad Váhom postaviť nový závod za približne 29 mil. eur. Spoločnosť by mala celkovo vytvoriť 500 nových pracovných miest. V novom závode by sa mali vyrábať plastové výlisky pre produkciu televízorov. Tie bude čínsky investor dodávať pre výrobcu televízorov Universal Media Corporation, ktorý tiež pôsobí v Novom Meste nad Váhom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NOWOTNY: Sadzby ECB zatiaľ zostanú nízke
<< predchádzajúci článok
Návrh na odvody bánk je prudko populistický