24. januára 2019

AUSTRALIAN OPEN: Kvitová je vo finále, v Melbourne ešte nestratila set

Česká tenistka Petra Kvitová, archívna snímka.

Česká tenistka Petra Kvitová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Melbourne 24. januára (TASR) - Česká tenistka Petra Kvitová sa stala prvou finalistkou grandslamového turnaja Australian Open v Melbourne. V semifinále zdolala za 96 minút Američanku Danielle Collinsovú 7:6 (2), 6:0. Na tohtoročnom AO zatiaľ nestratila ani set a po piatich rokoch si opäť zahrá o grandslamovú trofej.

V prvom sete obe hráčky stratili raz svoje podanie a o jeho osude napokon rozhodoval tajbrejk. Ten zvládla lepšie Kvitová, jej súperka v ňom uhrala iba dve lopty. Druhý set už bola jasná záležitosť osmičky turnaja, Collinsovej uštedrila "kanára". Vo štvrtok bolo v Melbourne veľmi horúco, teplomer sa vyšplhal na 36 stupňov Celzia. V prvom sete za stavu 4:4 preto zápas prerušili, aby mohli organizátori zatiahnuť strechu.

Kvitová hrala naposledy finále grandslamu v roku 2014, vo Wimbledone vtedy triumfovala. "Chystáš sa ma zasa rozplakať?," povedala Češka tesne po víťazstve priamo na kurte Jimovi Courierovi, ktorý ju spovedal. "Prvý set bol vyrovnaný, nemohla som sa dostať do tempa, ktoré som predvádzala v predošlých zápasoch. Až v tajbrejku sa to zlomilo. Veľmi sa teším na finále a nech sa v ňom stane čokoľvek, som veľmi šťastná," uviedla Kvitová.