Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2022

Členovia Únie sa dohodli, že sa nebudú stretávať s ruskými predstaviteľmi, pár hodín po tom sa Szijjártó stretol s LavrovomMaďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó sa vo štvrtok stretol s ruským náprotivkom Sergejom ...Zdieľať
switzerland_un_afghanistan_56778 5d6cd6807e934e1c922b335f2f6b0400 676x450 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó sa vo štvrtok stretol s ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom.


Udialo sa tak niekoľko hodín po tom, čo sa členské štáty EÚ zhodli na nestretávaní sa s ruskými predstaviteľmi, pretože to „nedáva veľký zmysel“. Referuje o tom web euronews.com.

Szijjártó odôvodnil svoje stretnutie s Lavrovom v New Yorku na okraji Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN) tým, že „mier si vyžaduje vyjednávanie a vyjednávanie si vyžaduje dialóg“.

V sprievodnom videu povedal, že sa Lavrova opýtal, či sa stretol s inými ministrami zahraničných vecí EÚ počas pobytu v New Yorku a dostal odpoveď, že nie.

„Samozrejme, môže sa stať, že doma opoziční poslanci, hovorcovia alebo členovia opozičnej tlače budú kritizovať moje stretnutie so Sergejom Lavrovom, ale faktom je, že ak sa mier nedosiahne s dialógom, nedosiahne sa vôbec. A myslím si, že ak v nasledujúcom období nenastanú rozhovory o mieri, svet bude čeliť ešte vážnejším následkom, čomu by bolo dobré zabrániť,“ dodal.Zdroj: Webnoviny.sk - Členovia Únie sa dohodli, že sa nebudú stretávať s ruskými predstaviteľmi, pár hodín po tom sa Szijjártó stretol s Lavrovom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi zaútočili iránskymi dronmi na Odesu, zničili budovu v oblasti prístavu a zabili jedného civilistu
<< predchádzajúci článok
Najbohatších Španielov zdania milionárskou daňou, vláda peniaze využije na zmiernenie ťažkostí s infláciou