03. júna 2007

Cleveland po prvý raz do finále v NBA

Basketbalisti Cleveland Cavaliers postúpili po prvý raz v klubovej histórii do finále NBA. V sobotňajšom šiestom súboji finále Východnej konferencie využili výhodu domáceho prostredia, svojho rivala ...

CLEVELAND 3. júna (WEBNOVINY) - Basketbalisti Cleveland Cavaliers postúpili po prvý raz v klubovej histórii do finále NBA. V sobotňajšom šiestom súboji finále Východnej konferencie využili výhodu domáceho prostredia, svojho rivala z Detroitu zdolali 98:82 a celkovo triumfovali v sérii 4:2 na zápasy. O výsledku dovtedy vyrovnaného stretnutia rozhodol strelecký uragán domácich v záverečnej štvrtine, ktorú Cavs vyhrali 31:16. Vodcu tímu Lebrona Jamesa tentoraz strelecky zatienil nováčik na rozohrávke Daniel Gibson, ktorý zaťažil konto Pistons 31 bodmi, z toho 19 v záverečnej štvrtine.

Súperom Clevelandu vo finále bude už dlhší čas známy víťaz Západnej konferencie San Antonio Spurs. Prvý zápas finále je na programu vo štvrtok 7. júna v San Antoniu.

Šiesty zápas finále Východnej konferencie (hralo sa na 4 víťazstvá):
Cleveland - Detroit 98:82 (27:21, 21:27, 19:18, 31:16) - konečný stav série: 4:2
Najviac bodov: Gibson 31, L. James 20 (14 doskokov) - R. Hamilton 29, Webber 13, 20 562 divákov.