Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

18. februára 2007

Clinta Eastwooda uviedli do Radu Čestnej légieFrancúzsky prezident Jacques Chirac uviedol amerického herca a režiséra Clinta Eastwooda do Rádu Čestnej légie. Podľa neho reprezentuje to najlepšie z Hollywoodu. Oscarového filmára vymenovali za ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) - Francúzsky prezident Jacques Chirac uviedol amerického herca a režiséra Clinta Eastwooda do Rádu Čestnej légie. Podľa neho reprezentuje to najlepšie z Hollywoodu. Oscarového filmára vymenovali za rytiera francúzskej elitnej Čestnej légie. "Francúzsko chce vzdať hold vášmu ohromnému talentu ako herca, géniu režiséra a vášmu miestu vo svete filmu," vyhlásil Chirac počas ceremónie v prezidentskom Elyzejskom paláci. Chirac označil 76-ročného režiséra snímky Listy z Iwo Jima, za ktorú ho tento rok nominovali na Oscara, za výnimočného vyslanca americkej kultúry. "Na tejto strane Atlantiku, drahý Clint Eastwood, stelesňujete to najlepšie z Hollywoodu," dodal Chirac. Eastwood označil zisk Rádu Čestnej légie za "nádhernú poctu".

"To, že tu môžem dnes stáť si veľmi cením. Práve som dokončil práce na jednom filme ako 'japonský' režisér. Mojim veľkým snom je urobiť jedného dňa francúzsky film a stať sa tak 'francúzskym' režisérom," uviedol Eastwood, ktorého Listy z Iwo Jima sú takmer celé v japončine. Rád Čestnej légie (Legion d'Honneur) zaviedol v roku 1802 Napoleon Bonaparte. Získať ho môžu ľudia za svoje zásluhy v oblastiach armády, kultúry, vedy alebo v sociálnej sfére.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Diaľničné spojenie medzi krajinami otvoria 15. novembra
<< predchádzajúci článok
Už teraz platný zákon o registrácií cirkví je protiústavný

Clinta Eastwooda uviedli do Radu Čestnej légie - diskusné fórum čitateľov