Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. júna 2010

Čo robiť s plynovými spotrebičmi po záplavách



V dôsledku masívnych záplav, ktoré postihli viaceré regióny Slovenska, došlo popri poškodení distribučných sietí v mnohých prípadoch aj k zaplaveniu koncových zariadení, ako napríklad plynových ...



Zdieľať
spp logo BRATISLAVA 10. júna (WBN/PR) - V dôsledku masívnych záplav, ktoré postihli viaceré regióny Slovenska, došlo popri poškodení distribučných sietí v mnohých prípadoch aj k zaplaveniu koncových zariadení, ako napríklad plynových kotlov. Keďže ide o plynárenské zariadenia, ktoré si vyžadujú odbornú manipuláciu, odporúča Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) z dôvodu bezpečnosti nezapájať do prevádzky takto zasiahnuté spotrebiče skôr, ako ich odborne skontroluje servisný technik.


Z dôvodu predchádzania ďalším škodám odporúčajú Alianční partneri SPP po zasiahnutí domácnosti záplavami dodržať niekoľko zásad:

V prípade, že došlo k zaplaveniu koncového plynového zariadenia:
- V žiadnom prípade opätovne nespúšťajte plynový spotrebič, ale okamžite kontaktujte servisného technika.
- Plynový spotrebič nerozoberajte, očistenie, kontrolu a spustenie spotrebiča môže vykonať len odborne spôsobilá osoba.
- Demontovaný spotrebič môže inštalovať len servisný technik, čiže odborne spôsobilá osoba.
- V prípade, že pred záplavou nebol uzatvorený hlavný uzáver plynu, ihneď ho zatvorte.
- Nechajte si skontrolovať funkčnosť komínového telesa a overte, či nie je poškodené, to isté platí aj pre vnútorné rozvody plynu.
- V prípade podozrenia na únik plynu ihneď kontaktujte Poruchovú linku 0850 111 727.
- Po záplavách skontrolujte hlavne miesto okolia meradla a hlavný uzáver plynu (HUP).
- Kontaktujte vašu poisťovňu pre zabezpečenie obhliadky poškodeného spotrebiča, prípadne vykonajte fotodokumentáciu a po dohode s poisťovňou máte možnosť nechať si spotrebič opraviť servisným technikom.

Na miestach, kde stále existuje riziko záplav:
- Ihneď uzavrite hlavný uzáver plynu a prívod elektrického prúdu.
- V prípade možnosti demontujte armatúry a kotol/spotrebič a následne riadne utesnite rozvody. Kotol uskladnite na suchom mieste – ak to podmienky dovoľujú, túto činnosť prenechajte na servisného technika.
- Minimalizujte možné vplyvy vody a bahna na spotrebič, napríklad zabalením do igelitu, izolovaním od okolia a podobne.

Kontakty na najbližšie servisné spoločnosti nájdete na internetovej stránke SPP www.spp.sk. Potrebné kontakty môžete získať aj telefonicky na Zákazníckej linke 0850 111 363, e-mailom na zakaznickalinka@spp.sk alebo osobne v Zákazníckych centrách SPP na celom Slovensku.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
PRIESKUM: SaS by skončila po voľbách pred SDKÚ-DS
<< predchádzajúci článok
Malí pacienti na Kramároch majú nový detský kútik