Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Čo vám prinesie dobrá online reklamaNekonečnosť internetového priestoru využívajú ľudia mnohými spôsobmi. Navštevujú ho kvôli práci, informáciám, nákupom, rozhovorom s priateľmi aj zábave.Zdieľať
Čo vám prinesie dobrá online reklama

Reklama na internete preto patrí k najefektívnejším formám reklamy.

Prečo práve online reklama?

Pri propagácii výrobkov či služieb sa dnes už nestačí spoliehať len na tradičné formy komunikácie. Ak sa rozhodnete investovať do dobrej online reklamy, prinesie vám to viacero výhod. Najčastejšie sa spomína vysoká efektivita jej zacielenia, ktorú reklama v tlači, rozhlase či televízii nedokáže ponúknuť.

Vďaka presnému zacieleniu na vybranú skupinu ľudí je online reklama vysoko efektívna. Nových zákazníkov tak získate za relatívne nízke náklady. Tento fakt je zároveň najväčším lákadlom jej využitia. Za samotné zobrazovanie totiž neplatíte. Platíte len za kliknutia na ňu.

Aby vám vynaložené prostriedky do reklamnej kampane priniesli ovocie, obráťte sa s jej realizáciou na marketingovú agentúru. Marketingová agentúra má dostatok skúseností s online priestorom a rozumie trhu. Vyberie tak najvhodnejšiu formu aj spôsob jej zobrazovania.

PPC reklama

 

Názov PPC reklama je skratkou z anglického Pay Per Click. PPC reklama funguje na princípe zacielenia podľa regiónu, veku, času, či záujmov vašej cieľovej skupiny.

Ak sa rozhodnete pre reklamu na Google, môžete si vybrať z niekoľkých základných foriem:

  1. Reklama vo vyhľadávaní

Odkaz na vašu stránku sa bude zobrazovať na platených pozíciách vo vyhľadávaní. Zobrazuje sa, keď ľudia zadajú do vyhľadávania kľúčové slovo, ktoré ste vybrali pri objednávaní reklamy.

  1. Banerová reklama

Banerová reklama sa zobrazuje na stránkach, ktoré na tento účel poskytli svoj priestor. Tento spôsob obľúbenej reklamy na Google je vhodný pre umiestnenie grafickej, ale tiež textovej reklamy.

  1. Videoreklama na YouTube

Reklama na YouTube sa môže zobrazovať priamo v prehrávači, vo výsledkoch vyhľadávania, ako vrstva prekrývajúca video alebo ako reklama vedľa videa.

  1. Remarketing

Google reklama umožňuje zájsť v zacielení na potenciálneho zákazníka ešte ďalej. Môžete ňou osloviť tých návštevníkov internetu, ktorí už vašu stránku navštívili. Pomocou reklamy im tak vaše produkty znovu pripomeniete.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lučanský: Prvým krokom v boji proti korupcii bola nezávislá voľba policajného prezidenta
<< predchádzajúci článok
Sudcovi Mamojkovi hrozí disciplinárka, Tóth ho spomenul vo svojej výpovedi v kauze vraždy Kuciaka

Čo vám prinesie dobrá online reklama - diskusné fórum čitateľov