Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2011

Colníci odhalili najväčšiu výrobňu cigariet za posledné rokyColníkom sa podarilo odhaliť najväčšiu výrobňu cigariet za posledné roky. Tri nelegálne baličky cigariet, obrovské množstvo tabaku či vyrobené cigarety objavili v areáli pezinskej ...Zdieľať
cigarety Foto: SITA/CKÚBRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) - Colníkom sa podarilo odhaliť najväčšiu výrobňu cigariet za posledné roky. Tri nelegálne baličky cigariet, obrovské množstvo tabaku či vyrobené cigarety objavili v areáli pezinskej spoločnosti na Drevárskej ulici. Zadržali aj bulharského konateľa, ktorý je aj majiteľom areálu. Na prípade pracovali colníci Colného kriminálneho úradu od minuloročného decembra. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa generálneho riaditeľa Colného riaditeľstva Miroslava Slemenská, priestory využívané na nelegálnu činnosť boli skladmi a dielňami. Páchateľom sa tu v utajení podarilo zmontovať a uviesť do prevádzky výrobnú linku spolu s celou technológiou na priemyselnú výrobu cigariet od sušičky, zariadenia na lepenie a vtláčanie filtrov, dávkovače, až po baličku a fóliovačku do spotrebiteľských balení.

V čase zákroku sa vyrobilo takmer 8 754 000 kusov cigariet, čo je takmer 43 770 kartónov. Všetky kartóny už zabalených cigariet boli v červených škatuľkách Marlboro, nemali žiadne kontrolné známky. Colníci zaistili aj približne 80 vriec vážiacich 1 200 kg odpadového materiálu – tzv. kazy pri výrobe cigariet. K výrobe už bol pripravený ďalší tabak, cigaretové filtre, cigaretový papier a takmer 438-tisíc kusov škatuliek značky Marlboro s potlačou v nemeckom jazyku. Ako uviedla Slemenská, zo zaisteného tabaku, by sa dalo vyrobiť minimálne 6 110 000 kusov cigariet. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov by presiahol 1,2 milióna eur. Za tento úmyselný zločin "porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru“ hrozí páchateľom trest tri až osem rokov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecký súkromný sektor rastie rekordným tempom
<< predchádzajúci článok
Manažéri firiem rezortu dopravy dostanú nižšie odstupné