Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2017

Continental prispeje svojim zamestnancom na dôchodokLogo spoločnosti Continental na dverách technologického centra spoločnosti Continental AG.Zdieľať
Logo spoločnosti Continental na dverách technologického centra spoločnosti Continental AG. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Zvolen 15. marca (TASR) - Aj zavedenie na Slovensku ojedinelého penzijného programu je súčasťou novej kolektívnej zmluvy na rok 2017 vo zvolenskej spoločnosti Continental. Firma sa s odborármi dohodla, že prispeje svojim zamestnancom na dôchodok 4,5 % zo mzdy a tieto peniaze budú ďalej zhodnocované v investičnom fonde.


"Cieľom je vytvoriť dodatočnú finančnú podporu v dôchodku pre našich zamestnancov a udržať ich vysokú úroveň motivácie a lojality. Prostredníctvom vlastného penzijného programu chceme zamestnancom zabezpečiť vyššiu mieru benefitov oproti existujúcemu riešeniu cez systém doplnkového dôchodkového sporenia," uviedol pre TASR finančný riaditeľ spoločnosti Milan Škarvada.

Ako dodal, dôležitým a pre zamestnávateľa kľúčovým dôvodom zavedenia vlastného penzijného programu je možnosť kontroly nad spôsobom správy poukázaných príspevkov a možnosti nastavenia sociálnej politiky, ktorá lepšie reaguje na požiadavky a potreby zamestnancov. "Už v prvom mesiaci spustenia sa dobrovoľne do schémy zapojila viac ako tretina zamestnancov," pripomenul.

Continental doteraz prispieval zamestnancom, podobne ako u veľkej časti slovenských spoločností, do tretieho piliera. Vedeniu sa to však zdalo neefektívne, keďže pracovníci tam mali nasporených príliš málo peňazí. Dlhodobé investičné sporenie má ale nižšie poplatky a oveľa vyššie výnosy.

Od začiatku svojej existencie vo Zvolene Continental Automotive Systems Slovakia každý rok pravidelne navyšuje mzdy svojich ľudí. Ani tento rok nie je iný, keď mzdy budú vyššie o štyri percentá.

Zavedenie penzijného program je výsledkom spolupráce medzi zamestnancami finančného oddelenia Continental Automotive Systems Slovakia vo Zvolene a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Zvolenský Continental patrí pod nadnárodný rovnomenný holding so sídlom v Nemecku. V roku 2016 korporácia vygenerovala predbežný obrat približne 40,5 miliardy eur vo všetkých piatich divíziách - Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tire a ContiTech. Continental má v súčasnosti viac ako 220.000 zamestnancov v 55 krajinách sveta. Zvolenský závod, ktorý sa špecializuje na výrobu brzdových strmeňov do automobilov, dáva dnes prácu 1250 ľuďom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kauze policajnej šikany si chlapci už na mnohé nepamätajú
<< predchádzajúci článok
NÚCEM nemá dôkaz, že by mali maturanti nahrávky z cudzích jazykov

Continental prispeje svojim zamestnancom na dôchodok - diskusné fórum čitateľov