27. septembra 2009

Corgoň liga - Dunajská Streda - Trnava - sumár, komentár

DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 2:1 (1:0)

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 11. kolo:

Góly: 28. N´Kendo, 69. Adiaba - 78. Gueye, ŽK: 83. Boya, 90. Koejoe - 27. Schmidt, 70. Jakubička, rozhodovali: Smolák - Laskovský, E. Weiss, 4749 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Majus, Adiaba, Kazlauskas - Nikolič, Boya, Halimi, Hassan (75. Speranza) - N´Kendo (90. Bognár), Koejoe
Trnava: Rybánsky - Jakubička, Gueye, Tiago Bernardini, Schmidt (68. Kotula) - P. Ďuriš, Kopúnek, Procházka (80. Kožuch), Neto, Hruška (46. Kone Koro) - Ľ. Bernáth.

Vo výbornej atmosfére začali útočnejšie hostia. Už v 3. min zlyhal domácej obrane ofsajdový systém a Brazílčan Neto našiel oblúčikom pred šestnástkou osamoteného Bernátha. Ten sa však tragikomicky zľakol tutovky, sám pred Novotom si spracoval loptu, no potom nepochopiteľne spadol. V 6. min po rohovom kope Boyu vyrazil hosťujúci gólman strelu Hassana. Na druhej strane sa zaskvel podobným spôsobom Novota, keď zlikvidoval jedovatý Procházkov pokus spoza šestnástky. V 28. min po priamom kope Hassana namieril presne hlavou N´Kendo a Rybánsky sa načahoval márne - 1:0. V záverečnej päťminútovke prvého polčasu najprv Bernardiniho pokus Novota vyrazil pred seba, Bernáthovu dorážku však Koejoe zachránil na bránkovej čiare namiesto brankára.

Druhý polčas by sa dal charakterizovať ako festival zahodených tutoviek. V snahe vyrovnať hostia otvorili hru, čím umožnili domácim hrať na rýchle brejky. Tri-štyri vyložené šance si vypracovali aj Trnavčania, pozoruhodný výkon však podal brankár Novota, ktorý vyhral všetky minisúboje s Bernáthom. Na opačnej strane neuspeli Koejoe, Hassan a ani Kendo´o. V 69. min zahrával rohový kop Hassan a Adiaba nekompromisnou hlavičkou pod brvno zvýšil na 2:1. O desať minút ho napodobnil, rovnako po rohu, Gueye, ktorý znížil na 1:2. V hektickom závere najprv opäť vychytal Novota Bernátha, keď sa trnavský útočník rútil sám na domáceho brankára. Vzápätí mohol prikrášliť zaslúžené víťazstvo domácich N´Kendo, ale po prihrávke Nikoliča neuspel. Vo výbornej atmosfére sa hral obojstranne útočný futbal, ktorý sa prítomným divákom musel páčiť.

Aktuálna tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010 po nedeľňajších stretnutiach 11. kola:

1. Slovan Bratislava 10 7 2 1 19:7 23
2. MŠK Žilina 11 7 1 3 13:6 22
3. FC Nitra 11 6 3 2 11:5 21
4. Banská Bystrica 11 5 4 2 13:9 19
5. FK Senica 11 5 2 4 11:16 17
6. Spartak Trnava 11 5 1 5 16:14 16
7. DAC Dunajská Streda 10 4 1 5 10:11 13
8. FC Tatran Prešov 11 4 1 6 9:11 13