23. júla 2011

CORGOŇ LIGA: Nováčik z Trenčína remizoval s Ružomberkom

Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 2. kolo: AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:1 (0:0) Góly: 89. Kleščík - 72. Masaryk, ŽK: 76. Radič, 88. Hoferica (obaja Ružomberok), rozhodovali: Vnuk - ...

bez nazvu TRENČÍN 23. júla (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 2. kolo:

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 89. Kleščík - 72. Masaryk, ŽK: 76. Radič, 88. Hoferica (obaja Ružomberok), rozhodovali: Vnuk - Ádám, Jenčura, 4117 divákov

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - Báez - Štefánik (86. Mazan), V. Horváth, Jorge Salinas (72. Hlohovský), Mondek (79. T. Malec) - Depetris
Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Sivčevič, Radič - Bielák, Greššák (63. Šmahaj), Ivan Kotora (84. P. Pilár), Hoferica, Š. Pekár - Masaryk (77. Krbeček)

I. polčas

Na obnovenú corgoňligovú premiéru Trenčína po troch rokoch si našlo cestu do hľadiska množstvo fanúšikov. Tí od začiatku videli opatrné obojstranné oťukávanie sa s minimom vzruchu pred bránkami. V 16. min sa hosťujúci Kotora predral až pred Volešáka, ten však jeho prudkú strelu vyrazil. V 23. min dorážal zblízka Godál, ale ani domáci skóre neotvorili. V závere prvého polčasu Trenčín prevzal iniciatívu, najväčšiu príležitosť mal Štefánik, odrazenú loptu v dobrej pozícii vrátil len do brankárovho náručia.

II. polčas

V prvých minútach po prestávke sa hra rozprúdila a zrodili sa aj zaujímavé situácie: v 52. min domáci Štefánik spoza pokutového územia ohrozil gólmana, o chvíľu na opačnom konci Hofericov priamy kop letel tesne nad brvno a vzápätí opäť domáci Štefánik "ukradol" vybehnuvšiemu brankárovi Hrdličkovi loptu v rohu šestnástky, ale Trenčania ani túto sľubnú akciu gólovo nezakončili. Udrelo na druhej strane - v 72. min sa po kikse a zlej komunikácii v domácej obrane lopta ocitla pri Masarykovi, ktorý ju bez problémov poslal do prázdnej bránky. Domáci sa v závere posnažili. V. Horváth v 86. min strelou z diaľky natiahol Hrdličku, ale v 89. min center do skrumáže našiel Kleščíkovu hlavu a ten zblízka vyrovnal na konečných na 1:1.