Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júla 2013

Čumil sa vrátil do centra mesta, zrejme ho chceli poškodiť vandaliBronzová socha Čumila, ktorá stojí v bratislavskom Starom Meste na križovatke ulíc Panská, Laurinská a Rybárska brána, sa už vrátila na svoje pôvodné ...Zdieľať
Čumil Foto: Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
Bratislava 23. júla (TASR) - Bronzová socha Čumila, ktorá stojí v bratislavskom Starom Meste na križovatke ulíc Panská, Laurinská a Rybárska brána, sa už vrátila na svoje pôvodné miesto. V nedeľu ráno 21. júla sochu totiž odniesla hliadka mestskej polície po tom, čo bola posunutá.


"Nie je vylúčené, že ju chceli poškodiť neznámi vandali," uviedol staromestský hovorca Tomáš Halán. Polícia preto sochu podľa jeho slov odniesla z bezpečnostných dôvodov, a to na policajný okrsok na Medenej ulici. Obľúbená turistická atrakcia však nebola poškodená, mestská časť ju už znovu umiestnila na pôvodné miesto. Čumila osadili na pešiu zónu ešte v roku 1997.

Za posledný polrok poškodili neznámi útočníci aj ďalšie dve obľúbené atrakcie v centre mesta. Jednou bol kilometrovník pod Michalskou bránou, ktorého značná časť bola odcudzená. Staré Mesto zabezpečilo jeho opätovnú výrobu a v apríli sa kilometrovník vrátil na Michalskú ulicu. Na konci mája neznámy páchateľ zase poškodil sochu Napoleona na Hlavnom námestí. "Po dokončení opravy ju mestská časť znova umiestni na námestie," dodal hovorca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Š. Harabin: Prieskumy verejnej mienky o justícii sú neobjektívne
<< predchádzajúci článok
A. Hlina: Jozef Burian by mal odstúpiť pre podnikanie s nebankovkou

Čumil sa vrátil do centra mesta, zrejme ho chceli poškodiť vandali - diskusné fórum čitateľov