Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júna 2010

ČVO: Obetiam povodní vyzbierali vyše 190-tis. €Dobrovoľníci z Človeka v ohrození a Člověka v tísni-Slovensko distribuujú humanitárnu pomoc v obciach postihnutých povodňami na východe Slovenska od druhého júnového týždňa. Foto: SITA, AP BRATISLAVA 28. júna ...Zdieľať
povodne Dobrovoľníci z Človeka v ohrození a Člověka v tísni-Slovensko distribuujú humanitárnu pomoc v obciach postihnutých povodňami na východe Slovenska od druhého júnového týždňa.

Foto: SITA, AP
BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) - Človek v ohrození ku dnešnému dňu pre obete povodní vyzbieral vyše 190-tisíc eur prostredníctvom zbierky aj darov, počet darcovských SMS zase prekročil počet 18-tisíc eur. Stále možno prispieť na účet verejnej zbierky SOS Povodne 2010 2662520418/1100, popis transakcie SOSPOVODNE 2010. DMS zase treba posielať na číslo 877 v tvare DMS SOSPOVODNE. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka združenia Ivana Kullová.

Dobrovoľníci z Človeka v ohrození a Člověka v tísni-Slovensko distribuujú humanitárnu pomoc v obciach postihnutých povodňami na východe Slovenska od druhého júnového týždňa. Vďaka spoločnej aktivite oboch organizácií pomoc už smerovala celkovo viac než 1 500 rodinám, ako aj viac než desiatke obecných úradov, komunitných centier a zariadení sociálnych služieb.

Počas uplynulého týždňa organizácie požičali 42 vysušovačov rodinám v obciach postihnutým povodňami, polovicu do obcí v okolí Košíc - Malej Lodiny, Veľkej Lodiny, Čane a Zdoby - a polovicu do zemplínskych obcí Malčice, Markovce, Petríkovce a Oborín. Organizácie zároveň obyvateľom, ktorí vysušovač použili, preplácajú použitú naftu. "V jednom dome zostáva vysušovač v závislosti od miery poškodenia dva až päť dní, následne sa presúva do ďalšieho domu a využíva ho ďalšia rodina. Tieto vysušovače, ktoré boli najprv použité v regióne Spiša a Šariša, tak celkovo pomohli už viac než 300 rodinám,“ uviedol Andrej Bán zo združenia Človek v ohrození.

Od dneška začínajú traja dobrovoľníci s čistiacimi prácami v Malčiciach na Zemplíne. V Oboríne už nainštalovali sedem montovaných obytných kontajnerov, do ktorých sa nasťahovalo sedem rodín. Na Spiši vo Vitkovciach dnes prebieha distribúcia dezinfekčných a čistiacich potrieb tristo rodinám aj obecnej základnej škole. V nasledujúcich dňoch by mali rozdistribuovať dezinfekčné a čistiace prostriedky pre vyše 500 rodín v obciach v okolí Košíc.

Organizácie Človek v ohrození a Člověk v tísni-Slovensko okrem distribúcie a zabezpečenia urgentnej humanitárnej pomoci rozbehli aj akciu Školy školám, ktorej cieľom je pomoc tým školám, ktoré v dôsledku povodní utrpeli škody na budovách, vnútornom zariadení a vybavení či vzdelávacích materiáloch a pomôckach pre deti. "Program prebieha formou vytvorenia partnerstiev medzi školami, ktoré boli povodňami postihnuté a školami, ktoré sú ochotné pomôcť. Pomoc môže mať rôzne podoby od zorganizovania zbierky školských pomôcok a potrieb na škole cez postúpenie časti vlastných pomôcok a vybavenia až po priamy finančný príspevok,“ vysvetlila Miroslava Hapalová z organizácie Člověk v tísni-Slovensko. Dodnes sa do akcie prihlásilo šesť škôl s cieľom pomôcť a tri školy, ktoré pomoc potrebujú - v Richnave, Smižanoch a Vitkovciach.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemocnice dlžili SP koncom apríla vyše 19 mil. eur
<< predchádzajúci článok
Islandská premiérka sa zosobášila s partnerkou

ČVO: Obetiam povodní vyzbierali vyše 190-tis. € - diskusné fórum čitateľov