28. apríla 2018

Cyklistika: Dán Fuglsang vyhral 4. etapu pretekov Okolo Romandie

Dánsky cyklista Jakob Fuglsang z tímu Astana vyhral 4. etapu pretekov Okolo Romandie zo Sionu do Sionu (149,2 km) 28. apríla 2018. Foto: TASR/AP
Sion 28. apríla (TASR) - Dánsky cyklista Jakob Fuglsang vyhral sobotňajšiu kráľovskú 4. etapu 72. ročníka pretekov Okolo Romandie.

Tridsaťtriročný jazdec tímu Astana sa presadil v 149 km dlhom úseku v okolí Sionu po sóle pred lídrom priebežného poradia Primožom Rogličom (LottoNL – Jumbo) a jeho kolumbijským prenasledovateľom Eganom Bernalom (Sky), ktorí prišli do cieľa s odstupom 47 sekúnd. Fuglsang odštartoval svoj úspešný atak v poslednom zjazde 15 km pred cieľom.

Pred záverečnou etapou delí Rogliča a Bernala osem sekúnd. Podujatie končí v nedeľu v Ženeve.

výsledky, 4. etapa (Sion – Sion, 149,20 km):

1. Jakob Fuglsang (Dán./Astana) 4:18:48 h, 2. Primož Roglič (Slov./Lotto NL-Jumbo) + 47 s, 3. Egan Arley Bernal Gomez (Kol./Team Sky), 4. Rui Alberto Costa (Port./UAE Team Emirates) obaja rovnaký čas, 5. Richie Porte (Austr./BMC Racing Team) + 50, 6. Rohan Dennis (Austr./BMC Racing Team) +2:09 min.

Priebežné poradie:

1. Roglič 12:59:09 h, 2. Bernal Gomez +8 s, 3. Porte +35, 4. Fuglsang +1:16 min, 5. Costa +1:23, 6. Steven Kruijswijk (Hol./Lotto NL-Jumbo) +1:32