18. mája 2012

Cyklistu Sagana zastavila až piata etapa, Velits prekvapil

Až piata etapa cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorou bola časovka na 29,7 km v okolí Bakersfieldu, mala iného víťaza ako Petra Sagana. Slovenský jazdec v službách tímu ...

peter sagan BAKERSFIELD 18. mája  - Až piata etapa cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorou bola časovka na 29,7 km v okolí Bakersfieldu, mala iného víťaza ako Petra Sagana.

Slovenský jazdec v službách tímu Liquigas-Cannondale v jazde proti chronometru prišiel aj o žltý dres lídra, z ktorého ho vyzliekol víťaz časovky Dave Zabriskie z USA.

Veľmi dobrý výkon podal ďalší Slovák Peter Velits. Jazdec tímu Omega Pharma-QuickStep dosiahol na náročnej trati šiesty najlepší čas, na Zabriskieho stratil 49 sekúnd a celkovo sa posunul už na 5. priečku.

Peter Sagan už pred časovkou avizoval, že príde o líderský dres. Napokon v jazde individuálnych schopností skončil na 52. priečke s odstupom 3:27 min na víťaza a vo výsledkovej listine Okolo Kalifornie sa prepadol na 31. miesto. Aj naďalej je však držiteľom dresu lídra súťaže aktivity.

Zabriskie triumfoval vo štvrtok časom 35:59 min s náskokom 23 sekúnd pred Jensom Voigtom. Tretí skončil Tejay van Garderen z tímu BMC a posunul sa v celkovom poradí za Zabriskieho. Sklamaním bola časovka pre obhajcu prvenstva Chrisa Hornera, ktorý stratil až 2:50 min.

5. Andrew Talansky (USA) Garmin - Barracuda +48,
6. Peter Velits (SR) Omega Pharma-QuickStep +49, ... 52. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +3:27 min.

Poradie po 5. etape:

1. David Zabriskie (USA) Garmin - Barracuda 20:29:31 h,
2. Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing +34 s,
3. Robert Gesink (Hol.) Rabobank +39,
4. Andrew Talansky (USA) Garmin - Barracuda +48,
5. Peter Velits (SR) Omega Pharma-QuickStep +49,
6. Luke Durbridge (Aus.) Orica GreenEdge +1:01 min, ... 31. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +2:47.