Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. novembra 2019

D. Trump sa sťažoval, že obchodné rokovania s Čínou sú pomaléNa snímke americký prezident Donald Trump.Zdieľať
Na snímke americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP
Washington 10. novembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump sa posťažoval, že obchodné rokovania s Čínou nie sú dostatočne rýchle.


Rokovania síce napredujú, ale "príliš pomaly" pre neho, ako povedal Trump v sobotu (9. 11.). Opätovne zdôraznil, že na dohode má záujem predovšetkým Čína. "Ak to nebude skvelá dohoda, neuzavriem ju," uviedol Trump.

V takmer 1,5 roka trvajúcom obchodnom spore medzi USA a Čínou prichádzali v poslednom čase protirečiace signály. Štvrtkové (7. 11.) vyjadrenia Pekingu vzbudili dojem, že obe strany sa dohodli na postupnom odstraňovaní trestných ciel v prípade pokroku rokovaní. Trump však v piatok (8. 11.) vyhlásil, že neexistuje žiadny dohovor týkajúci sa rušenia ciel v rámci plánovanej čiastočnej obchodnej dohody.

Trump v októbri ohlásil, že obe strany sa v princípe dohodli na čiastočnej dohode. Zatiaľ však nie je jasné, kedy a kde sa podpíše a či táto dohoda prinesie trvalé uvoľnenie v obchodnej vojne medzi dvomi najväčšími svetovými ekonomikami. Konflikt už spomalil rast v oboch krajinách a brzdí globálnu ekonomiku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lietadlá Boeing 737 MAX možno začnú lietať až v marci
<< predchádzajúci článok
V Nemecku pochodovali neonacisti, vyvolali aj protidemonštrácie

D. Trump sa sťažoval, že obchodné rokovania s Čínou sú pomalé - diskusné fórum čitateľov