Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. mája 2016

DAB ukončí divadelnú sezónu premiérou hry Podivný prípad so psomDivadlo Andreja Bagara v Nitre, archívne fotoZdieľať
Divadlo Andreja Bagara v Nitre, archívne foto Foto: TASR - Štefan Puškáš
Nitra 1. mája (TASR) – Poslednou premiérou tejto sezóny v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre bude inscenácia Podivný prípad so psom. Detektívka súčasného britského autora Marka Haddona v sebe spája napätie a láskavý humor spojený so silným príbehom o pátraní po vlastných koreňoch. Zároveň je dojímavým príbehom o hľadaní lásky k postihnutému dieťaťu. "Diváci sa vydajú spolu s hlavným hrdinom na pomyselnú cestu dospievania. V zákrutách života na neho čakajú nástrahy sebectva, bezohľadnosti a informačných lavín, ktorým čelí vtipnými postrehmi a bizarnou analýzou bežných situácií a každodenných stereotypov," povedala o hre PR manažérka DAB Gabriela Kováčová.


Ako pripomenula, inscenácia je humorným a dojímavým príbehom pätnásťročného Christophera, ktorý je neobyčajne nadaný, citlivý, mimoriadne vyniká v matematike, ale nerozumie ľudským citom dospelých a vo všednom živote je stratený. "Christopher má rád čísla, žije sám so svojím otcom a je autista. Keď raz v noci objaví v záhrade susedov psa zapichnutého vidlami, ako obdivovateľ Sherlocka Holmesa začne viesť vlastné detektívne vyšetrovanie. Vo svojich rozhodnutiach postupuje prísne logicky a rozhodne sa vyšetriť, kto zabil psa jeho susedy. Pátranie ho privedie na dobrodružnú cestu, ktorá obráti jeho svet hore nohami. Počas vyšetrovania rozlúšti nielen záhadu okolo prípadu so psom, ale aj záhadu súvisiacu s jeho rodinou," povedala Kováčová.

Premiéra hry Podivný prípad so psom sa bude 10. júna v Štúdiu DAB. Pod režijným vedením Soni Ferancovej sa v inscenácii predstaví Tomáš Turek, Alena Pajtinková, Ján Gallovič, Daniela Kuffelová, Lenka Barilíková a Peter Oszlík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
The Edge z U2 zahral v Sixtínskej kaplnke vo Vatikáne
<< predchádzajúci článok
Vojvodkyňa Kate sa stala modelkou. Prvýkrát pózovala na obálke Vogue