Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. marca 2018

Dalibor Janda oslávi 65. narodeniny kompiláciou najväčších hitovNa archívnej snímke český spevák Dalibor Janda.Zdieľať
Na archívnej snímke český spevák Dalibor Janda. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 8. marca (TASR) – V roku 2018 uplynie 35 rokov odo dňa, keď vydavateľstvo Supraphon vydalo spevákovi Daliborovi Jandovi prvý vinylový singel so skladbou Jahodový koktejl, ktorá sa stala jeho prvým veľkým hitom. Táto pieseň nebude chýbať na pripravovanom výbere najväčších hitov Velký flám, ktorý ponúkne originálne nahrávky Dalibora Jandu z rokov 1983 až 2018.


Kompilácia vznikla v dramaturgickej spolupráci Dalibora Jandu a hudobného publicistu Miloša Skalku. Zostava prvýkrát prepája mnohé klasické nahrávky z katalógu Supraphonu s tým najlepším, čo vznikalo od roku 1992 vo firme Hurikán Records. Dvojalbum Veľký flám, ktorý vychádza oficiálne na 2CD aj digitálne v piatok 23. marca, predstaví Jandov doteraz najúplnejší hudobný portrét.

Trojnásobný zlatý slávik pokrstí svoj narodeninový dvojalbum hneď dvakrát. Prvýkrát to bude na megakoncerte Dalibor Janda 65 — říká si Hurikán..., organizovanom k 65. narodeninám v pražskej Lucerne v pondelok 19. marca, druhýkrát v deň svojich narodenín 21. marca v predajni Supraphon Musicpoint na pražskom Jungmannovom námestí, kde sa uskutoční stretnutie s fanúšikmi a autogramiáda.

Už vypredaný narodeninový koncert Dalibor Janda 65 — říká si Hurikán... pomôže Nadačnému fondu Sudička, ktorý podporuje pacientov s očnými ochoreniami.

TASR informovala Adriana Čahojová, PR manažérka vydavateľstva Supraphon pre Slovenskú republiku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pritzkerovu cenu za architektúru po prvý raz získal Ind
<< predchádzajúci článok
Prvú predpremiéru filmu Backstage si užili diváci pod Tatrami

Dalibor Janda oslávi 65. narodeniny kompiláciou najväčších hitov - diskusné fórum čitateľov