24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

05. mája 2008

Dáni bez väčších problémov zdolali Taliansko

Hokejisti Dánska urobili na majstrovstách sveta v Kanade dôležitý krok k postupu do ďalšej fázy, keď v nedeľu v Québecu bez väčších problémov zvíťazili nad Talianskom 6:2 (3:0, 1:1, 2:1). Dáni sa ...

QUÉBEC 5. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Dánska urobili na majstrovstách sveta v Kanade dôležitý krok k postupu do ďalšej fázy, keď v nedeľu v Québecu bez väčších problémov zvíťazili nad Talianskom 6:2 (3:0, 1:1, 2:1). Dáni sa ujali vedenia už v 4. min po presnom zásahu Mortena Greena a o niekoľko minút neskôr upravil počas presilovky na 2:0 Kim Staal. Zverenci tréner Mika Siranta pridali onedlho aj tretí gól, keď početnú výhodu o dvoch korčuliarov využil Jannik Hansen. Po tomto gólovom okamžiku sa do bránky Talianov postavil na miesto Tragusta Hell. Zopakoval sa teda moment z prvého duelu Talianska, no proti Rusom to Tragust vydržal v "klietke" až do konca druhej tretiny. Keď v 24. min zvýšil Daniel Nielsen už na 4:0, vyzeralo to na poriadny debakel pre Talianov. Tí sa však otriasli a najprv v 38. min Cirone a neskôr v 48. min Fontanive znížili na rozdiel dvoch gólov. Potom sa sa však do konca duelu zapísali do listiny strelcov už iba Damgaard a Degn a upravili na konečných 6:2 pre Dánsko. Dánov čaká v utorok súboj s Ruskom, Taliani si zmerajú sily s Českom. Konečný výsledok nedeľňajšieho stretnutia D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: D-skupina (Québec): Taliansko - Dánsko 2:6 (0:3, 1:1, 1:2) Góly: 38. Cirone (Scandella, Strazzabosco), 48. Fontanive (Signoretti, Ansoldi) - 4. Morten Green (K. Staal, Madsen), 9. K. Staal (Eller, Madsen), 11. Hansen (Morten Green, Regin), 24. D. Nielsen (Morten Green, K. Staal), 51. Damgaard (Dahlmann, Hirsch), 57. Degn (Kjargaard) Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Chitarroni (Tal.) 10 min osobný trest, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen, Ronn (obaja Fín.) - Giebke (Nór.), Semionov (Est.), 6838 divákov Zostavy: Taliansko: Tragust (11. Hell) - Helfer, Borgatello, Signoretti, Strazzabosco, Trevisani, Lorenzi, Hofer, Lutz - Iannone, Cirone, Scandella - Margoni, Chitarroni, De Bettin - Fontanive, Ansoldi, Ramoser - Pittis, Bustreo, De Toni Dánsko: Hirsch - Damgaard, Lassen, D. Nielsen, Andreasen, Boedker, Dahlmann, Mads Bech Christensen - Degn, Regin, Hansen - Madsen, Morten Green, K. Staal - Hardt, Eller, Kjaergaard - Lykkeskov, Nordby-Andersen, Olsen Aktuálna tabuľka D-skupiny: 1. Rusko 2 1 1 0 0 12:5 5 2. Česko 2 1 0 1 0 9:7 4 3. Dánsko 2 1 0 0 1 8:7 3 4. Taliansko 2 0 0 0 2 3:13 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body SITA

Slovinci prehrali 1:5 aj s USA