24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

11. mája 2008

Dáni nestačili na Švajčiarsko

Hokejisti Švajčiarska zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí osemfinálovej E-skupiny nad výber Dánska hladko 7:2. Zverenci trénera Ralpha Kruegera mali do zápasu raketový nástup, keď po presných ...

QUÉBEC CITY 11. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Švajčiarska zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí osemfinálovej E-skupiny nad výber Dánska hladko 7:2. Zverenci trénera Ralpha Kruegera mali do zápasu raketový nástup, keď po presných zásahoch Ambühla a Jeannina viedli už v 4. min 2:0. Hráčov z krajiny "helvétskeho kríža" získaný náskok neuspokojil a aj v druhom dejstve pokračovali v ofenzívnej hre, výsledkom ktorej boli góly Reicherta, Paterliniho a DiPietra. Okrem toho v 22. min nepremenil Bartschi trestné strieľanie. Ani po šiestom inkasovanom góle z hokejky Furrera nezložili Dáni zbrane a Madsenom znížili v III. tretine na 1:6 a o niekoľko minút Kim Staal uspel v trestnom strieľaní a rozdiel bol už iba štvorgólový. Skóre duelu uzatvoril v 47. min švajčiarsky obranca Forster. Švajčiarsko s deviatimi bodmi figuruje na treťom mieste E-skupiny, keď na lídra z Ruska stráca iba bod. Dáni bez bodového zisku uzatvára poradie québeckej osemfinálovej Výsledok nedeľňajšieho zápasu osemfinálovej E-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji v kanadskom Halifaxe: E-skupina (Québec City): Dánsko - Švajčiarsko 2:7 (0:2, 0:3, 2:2) Góly: 44. Madsen (Andreasen, Dresler), 46. K. Staal (z trest. strieľania) - 3. Ambühl, 4. Jeannin (Vauclair, Deruns), 21. Reichert (Blindenbacher, Deruns), 32. Paterlini (DiPietro, Furrer), 34. DiPietro (Paterlini, Bezina), 42. Furrer (Sannitz), 47. Forster (Bezina, DiPietro) Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechczek (Nem.), Savage (Kan.) - Fonselius (Fín.), Gienke (Nór.), 8338 divákov Zostavy: Dánsko: Galbraith - Nielsen, Andreasen, Damgaard, Lassen, Bodker, Christensen, Schaarup - Madsen, Morten Green, K. Staal - Degn, Regin, Hansen - Hardt, Eller, Kjargaard - Lykkeskov, Christensen, Nordby - Dresler Švajčiarsko: M. Gerber - Bezina, Blindenbacher, Vauclair, B. Gerber, Diaz, Furrer, Forster, Seger - Paterlini, Ziegler, DiPietro - Bärtschi, Ambühl, Lemm - Deruns, Jeannin, Reichert - Sannitz, Monnet, Sprunger Aktuálna tabuľka E-skupiny (Québec): 1. Rusko 4 2 2 0 0 16:10 10 2. Česko 4 2 1 1 0 17:9 9 3. Švajčiarsko 4 3 0 0 1 13:10 9 4. Švédsko 4 2 0 0 2 18:13 6 ---------------------------------------------- 5. Bielorusko 4 0 0 2 2 11:15 2 6. Dánsko 4 0 0 0 4 6:24 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA