31. júla 2013

Daniela Hantuchová sa prebojovala do druhého kola v Carlsbade

Daniela Hantuchová

Carlsbad 31. júla (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa impozantným spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom Carlsbade. V úvodnom kole deklasovala Rakúšanku Tamiru Paszekovú za 48 minút 6:0, 6:0.

Hantuchová po prvý raz v kariére uštedrila v singlovom súťažnom zápase na hlavnom profesionálnom okruhu súperke dvoch "kanárov". Výsledok je o to cennejší, že s Paszekovou mala doposiaľ negatívnu bilanciu 0:2. V 2. kole ju čaká druhá nasadená Poľka Agnieszka Radwaňská, ktorá v nedeľu vo finále turnaja v Stanforde prehrala so slovenskou jednotkou Dominikou Cibulkovou.

Hantuchová má s "Agou" zatiaľ negatívnu bilanciu 2:5. Poslednú prehru utrpela v roku 2011 práve v Carlsbade. V stredu sa Slovenka predstaví v kalifornskom stredisku v 1. kole štvorhry po boku Švajčiarky Martiny Hingisovej, ktorá sa vracia do kolotoča WTA po takmer šesťročnej prestávke. Posledný súťažný zápas absolvovala bývalá svetová jednotka v septembri 2007.