24hod.sk    Ekonomika

28. decembra 2009

Daňové riaditeľstvo upozorňuje na tlačiváDaňové riaditeľstva SR zaznamenalo v tomto roku nárast počtu daňových tlačív, ktoré neboli v 100 % zhode s originálnymi tlačivami. Daňové subjekty preto upozorňuje, aby podávali daňové ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Daňové riaditeľstva SR zaznamenalo v tomto roku nárast počtu daňových tlačív, ktoré neboli v 100 % zhode s originálnymi tlačivami. Daňové subjekty preto upozorňuje, aby podávali daňové tlačivá, ktoré sú v zhode so vzormi ustanovenými opatreniami Ministerstva financií SR. "Keďže Daňové riaditeľstvo SR spracováva daňové tlačivá technológiou skenovania, je pre spracovanie nevyhnutné, aby tlačivá predkladané daňovým subjektom boli v 100 percentnej zhode," informuje daňové riaditeľstvo.


Daňové subjekty si zvyčajne tlačivá vytlačia zo softvéru, ktorý využívajú na spracovanie účtovníctva. Takéto daňové tlačivá však podľa daňového riaditeľstva nie sú vždy v úplnej zhode s originálnymi tlačivami, vzhľadom na rôzny spôsob ich tvorby. "Ak daňový subjekt napriek upozorneniu správcu dane bude opakovane predkladať iné daňové tlačivá, ako sú originálne tlačivá, daňové úrady vyzvú takýto daňový subjekt na podanie daňového priznania, prehľadu, alebo hlásenia na originálnom tlačive," informuje daňové riaditeľstvo. V prípade ak daňový subjekt nepodá daňové priznanie, prehľad alebo hlásenie v lehote určenej správcom dane vo výzve, daňový úrad mu môže uložiť pokutu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/danove-riaditelstvo-upozornuje-na-tlaciva-cl99106.html