Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2011

Dara Rolins, Robo Grigorov aj Zuzana Mauréry zapálili Plameň nádejeCharitatívne podujatie Plameň nádeje prinieslo v prvý decembrový večer nielen nádej, ale aj reálnu pomoc.Zdieľať
Plameň nádeje Vďaka dvom synergicky spolupracujúcim organizáciám HQ Hope n.o., Hlavný stan nádeje n.f. a podpore partnerov sa podarilo pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Plameň nádeje vyslal signál pre všetkých, že solidarita by nemala byť témou len v predvianočnom čase, ale po celý rok.
Podujatie svojimi vystúpeniami podporili aj skupina Geminy, Zuzana Mauréry, Robo Grigorov a hlavná hviezda večera Dara Rolins. Slávnostným programom, v ktorom všetci účinkujúci vystúpili bez nároku na honorár, sprevádzali známe tváre združené v organizácii Hlavný stan nádeje - Henrieta Mičkovicová, Oľga Feldeková, Patrik Herman ako aj zakladatelia Eva Černá a Anton Siekel. „Je nesmierne náročné získavať finančné prostriedky v rámci tretieho sektora na podporu akéhokoľvek projektu. Pomyselný plameň sa nakoniec podarilo zažať v srdciach tých, ktorým osudy druhých nie sú ľahostajné a reálne prispeli. Vďaka týmto partnerom sme napríklad realizovali kúpu harmonického skalpela pre Národný Onkologický Ústav,“ vyjadrila spokojnosť organizátorka podujatia Eva Černá. Nezabudla spomenúť ďalších, ktorým pomohli: „Pripeli sme na kúpu elektrického skútra pre pani Kondrádovú, nový invalidný vozík pre pána Bokoru a podporili sme aj projekt Anny Ghannamovej, ktorá sa stará o vzdelávanie a výchovu dobrovoľníkov pri opatere o seniorov.“ Samostatnou kategóriou bolo odovzdanie harmonického skalpela pre Národný onkologický ústav v Bratislave. Hoci všade vo svete je tento prístroj automatickou súčasťou operačných sál, na Slovensku chýbal. Zariadenie v hodnote vyše 30 tisíc eur odovzdali do rúk primára oddelenia onkologicko-gynekologického NOÚ Tibora Lengyela. Harmonický skalpel bude pomáhať výlučne pacientkám s onkologickými ochoreniami.
Partnerov, ktorí nezištne prispeli, Černá podľa vlastných slov musí menovať. „Ďakujeme ľuďom, bez ktorých by sme v takej veľkej miere pomáhať nedokázali. Menovite je to Imrich Béreš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Prvej stavebnej sporiteľne. Slavomír Bodis za spoločnosť BCI, a.s. zo Žiliny, a Ing. Milan Tancár za FPD CORPORATION SK a.s.. Rovnako finančne prispel aj Hlavný stan nádeje n.f. prostredníctvom svojho predsedu Antona Siekela,“ uzavrela. Jedným z vrcholov večera bola aj dražba obrazu výtvarníčky Zuzany Medzay, ktorý maľovala priamo počas programu. Dielo si vydražil jeden z prítomných za 3.500 eur. Výťažok vo výške 1.600 eur putoval do rúk sociálne slabej rodiny Psotovej na kúpu nového kotla. Rodina sa osobne zúčastnila večera a podelila sa o nesmierne krutý životný osud. Finančný príspevok im pomôže znovu sa postaviť na vlastné nohy. Zvyšná suma z dražby sa prerozdelí na pomoc ďalším sociálne slabým rodinám.
Charitatívny večer Plameň nádeje bol pokračovaním tradičného podujatia od roku 2006 pod záštitou organizácie HQ Hope n.o.. V tomto roku sa nezisková organizácia Evy Černej spojila s neinvestičným fondom Hlavný stan nádeje n.f. a obe organizácie tak dokážu spoločne pomáhať ešte systematickejšie. Okrem nákupov zariadení pre zdravotnícke zariadenia či nevyhnutné zdravotné pomôcky dokážu pomáhať aj finančne.
 
Viac informácií o činnosti Hlavného stanu nádeje aj tu:
http://www.hsn.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa ministra Uhliarika sa núdzový stav môže zrušiť
<< predchádzajúci článok
Prezident opäť odmietol podpísať Žitňanskej novelu o sudcoch

Dara Rolins, Robo Grigorov aj Zuzana Mauréry zapálili Plameň nádeje - diskusné fórum čitateľov