Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. decembra 2009

Darcovskou SMS stále môžme pomôcťDarcovskou SMS možno podporiť projekty mimovládnych organizácií, ktoré pracujú so zdravotne postihnutými, deťmi v detských domovoch či v Afrike. Aktuálne platné správy sú DMS BENEFICIA pre ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Darcovskou SMS možno podporiť projekty mimovládnych organizácií, ktoré pracujú so zdravotne postihnutými, deťmi v detských domovoch či v Afrike. Aktuálne platné správy sú DMS BENEFICIA pre Asociáciu organizácií zdravotne postihnutých občanov Slovenska, DMS BLUMINO pre občianske združenie Rehamenta, DMS INTEGRA pre Nadáciu Integra, DMS DOBRANOVINA pre eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, DMS NADEJ pre Združenie sclerosis multiplex Nádej a DMS USMEV pre Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar. Na tri z nich je možné poslať správu len do konca roka. V prípade záujmu si stačí vybrať projekt a poslať SMS v tvare DMS HESLO na číslo 877. Potvrdenie príde formou DMS - darcovskej SMS, ktorej cena je jedno euro a na projekty z toho ide 96 centov.


Do 31. decembra možno prispieť zaslaním DMS Asociácii organizácií zdravotne postihnutých občanov SR a ich projektu Pridaj sa!. Cieľom projektu je odstraňovanie a prekonávanie bariér, ktoré komplikujú život zdravotne postihnutým občanom Slovenska. Získané financie budú použité výlučne ako finančná pomoc účtu Slovensko Bez bariér pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím, pri nákupe zdravotníckych a kompenzačných pomôcok, ktoré sú nevyhnutné pre ich plnohodnotný život v spoločnosti.

Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a ich projektu Na ceste k rodine III je tiež možné prispieť do konca roka. Projekt nadväzuje a pokračuje v aktivitách smerujúcich k navráteniu detí z detského domova do pôvodnej rodiny a taktiež sa snaží zabrániť vyňatiu detí z rodiny. V prípade, že nie je možné sanovať biologickú rodinu dieťaťa, umožní mu umiestnenie do náhradnej rodiny. Získané finančné prostriedky sa použijú na aktivity, ktoré zabezpečujú predchádzanie vyňatia dieťaťa z rodinného prostredia, sanáciu rodinného prostredia a podporu obnovy rodinného prostredia, z ktorého bolo dieťa vyňaté.

Len do konca roka je možné pomôcť Združeniu sclerosis multiplex Nádej a ich projektu Živá slnečnica - vytvorme rekord!. Cieľom projektu je opätovne osloviť široké vrstvy obyvateľstva s informáciou o zákernej chorobe sclerosis multiplex. Dôležité je, aby sa pacienti s týmto ochorením necítili na okraji spoločnosti. Získané finančné prostriedky použijú na rekondično-rehabilitačné pobyty, kde sa pacienti stretávajú s absolútnym pochopením a akceptáciou ochorenia, s rovnako chorými a po pobyte obyčajne vylepšujú svoje skóre voči chorobe.

Do 31. januára 2010 je možné prispieť zaslaním DMS občianskemu združeniu Rehamenta a ich projektu Zimná Blumiáda 2010. Akcia je pomenovaná po charizmatickej židovskej rodine Blum, ktorá v Plešivci už za Rakúsko-Uhorska založila prvý ústav pre slaboduchých. Cieľom projektu je po trojročnej prestávke zorganizovať šiesty ročník celoslovenských zimných pohybovo-zábavných hier Zimná Blumiáda 2010 pre mentálne postihnutých ľudí zo slovenských domovov sociálnych služieb.

Rovnako do konca januára funguje aj DMS brána pre organizáciu eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a ich projekt Dobrá novina. eRko od roku 1995 organizuje kolednícku akciu Dobrá novina, ktorá je spojená so zbierkou pre potreby ľudí v núdzi v rozvojových krajinách. V rámci posledného štrnásteho ročníka Dobrej noviny sa vyzbieralo takmer 750-tisíc eur. Účelom zbierky je podpora humanitárno-charitatívnych, sociálnych a rozvojových projektov v krajinách tzv. tretieho sveta s ťažiskom na krajiny východnej Afriky. Získané finančné prostriedky budú použité na rozvojové projekty partnerských organizácií.

Nadácii Integra a ich projektu Dajme im šancu vyrásť je možné zaslať DMS do 15. februára 2010. Cieľom projektu je podporiť vzdelanie detí v domove Detská záhrada v nairobskom slume Kawangware v Keni. Zámerom je skvalitniť vzdelanie na základnej a strednej škole; poskytnúť deťom učebnice, zošity, uniformy a ďalšie školské pomôcky a zabezpečiť vybavenie školy. Snahou je umožniť starším deťom z domova pokračovať v štúdiu na strednej škole.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Daňové riaditeľstvo upozorňuje na tlačivá
<< predchádzajúci článok
Diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné

Darcovskou SMS stále môžme pomôcť - diskusné fórum čitateľov