13. novembra 2007

Davydenko nebude pykať za "nedostatok snahy" v Petrohrade

Ruský tenista a účastník elitného turnaja Masters Cup v Šanghaji Nikolaj Davydenko má o jeden problém menej. V utorok uspel s odvolaním voči finančnej pokute 2000 dolárov, ktorú mu Asociácia ...

ŠANGHAJ 13. novembra (WEBNOVINY) - Ruský tenista a účastník elitného turnaja Masters Cup v Šanghaji Nikolaj Davydenko má o jeden problém menej. V utorok uspel s odvolaním voči finančnej pokute 2000 dolárov, ktorú mu Asociácia tenisových profesionálov (ATP) uštedrila za "nedostatok snahy" po prehre v 1. kole októbrového turnaja v Petrohrade s chorvátskym kvalifikantom Marinom Čiličom (6:1, 5:7, 1:6). Trest bol podľa riaditeľa ATP pre oblasť pravidiel Gayla Bradshawa odvolaný na základe analýzy videozáznamu z duelu. "Po veľmi podrobnom preskúmaní všetkých aspektov petrohradského stretnutia medzi Nikolajom Davydenkom a Marinom Čiličom, ktorý pozostával aj z analýzy videozáznamu, sme sa rozhodli dať za pravdu hráčovi a odvolať finančný trest 2000 dolárov," oznámil v utorok Bradshaw.

Davydenko ako turnajová jednotka naplnil v dueli s chorvátskym súperom papierové predpoklady iba v prvom sete, ktorý zvládol za 27 minút. Čiličovi sa však podarilo zápas zvrátiť. Počas tretieho dejstva Rus inkasoval od belgického rozhodcu Jeana-Philippa Dercqa napomenutie po tom, ako jednou zo šiestich dvojchýb v záverečnom sete umožnil súperovi premeniť brejkbal. "Nikdy som o čomsi takom nepočul. Snažil som sa hrať najlepšie ako som vedel, ale jednoducho to nešlo," povedal vtedy o inkriminovanom momente Davydenko.

Svetový tenista číslo štyri sa nachádza v centre vyšetrovania podozrivých okolností na stávkovom trhu, ktoré sprevádzali jeho vyradenie argentínskym outsiderom Martinom Vassallom-Arguellom v poľskom Sopote. Práve tento zápas spustil lavínu správ o možných korupčných praktikách v "bielom športe". Dvadsaťšesťročný rodák z Ukrajiny už spolu so svojou manželkou a bratom vypovedal pred vyšetrovateľmi prípadu.