Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júla 2007

Delegácia ústavného súdu navštívi Európsky súd pre ľudské právDelegácia Ústavného súdu Slovenskej republiky (ÚS) pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej odcestovala dnes do Štrasburgu na dvojdňovú oficiálnu návštevu Európskeho súdu pre ľudské práva ...Zdieľať

KOŠICE 2. júla (WEBNOVINY) - Delegácia Ústavného súdu Slovenskej republiky (ÚS) pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej odcestovala dnes do Štrasburgu na dvojdňovú oficiálnu návštevu Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP). Ako dnes agentúru SITA informoval hovorca ÚS Štefan Németh, návšteva sa uskutočňuje na pozvanie predsedu ESĽP Jean-Paula Costu. Jej hlavným cieľom je, aby sa noví sudcovia ústavného súdu bližšie oboznámili s činnosťou Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorého úlohou je zabezpečovať dodržiavanie Európskeho dohovoru o ľudských právach v jednotlivých štátoch.

Slovenskí ústavní sudcovia sa v Štrasburgu budú zaujímať predovšetkým o riešenie ústavných medzier v rozhodovacej činnosti ESĽP. Na programe rokovaní bude tiež problematika súdnych prieťahov a výšky priznávania finančného zadosťučinenia ESĽP, ako i možnosti ďalšieho prehlbovania súčinnosti a spolupráce oboch súdov.

Delegácia ÚS sa počas pobytu v Štrasburgu zúčastní aj na pojednávaní ESĽP a navštívi oficiálne sídlo Európskeho parlamentu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľký nárast požiarov na Slovensku v roku 2007
<< predchádzajúci článok
Za držanie marihuany hrozí mladíkovi 4 až 10 rokov

Delegácia ústavného súdu navštívi Európsky súd pre ľudské práv - diskusné fórum čitateľov