Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. októbra 2008

Deloitte Tax Academy opäť otvára dvere študentomSpoločnosť Deloitte už druhý rok spúšťa projekt pre študentov s názvom Tax Academy. Najúspešnejší absolventi z minulých ročníkov sú dnes už zamestnancami daňového oddelenia.Zdieľať
TAX Academy  je projekt, ktorý ponúka študentom počas piatich týždňov navštevovať semináre, prezentácie, interaktívne workshopy, riešiť prípadové štúdie a otvorené diskusie na tému - daňovníctvo v samotných priestoroch spoločnosti Deloitte. Študenti sa stretnú s odborníkmi z daňového oddelenia, vyskúšajú si riešenia praktických otázok z tejto oblasti a na záver získajú certifikát o absolvovaní Tax Academy – certifikát Deloitte Academy. Najlepší absolventi zároveň dostanú možnosť zamestnať sa v spoločnosti Deloitte. „Myslíme si, že je dôležité upozorniť študentov na skutočnosť, že pokiaľ sa chcú stať konkurencieschopnými, potrebujú získať aj praktické skúsenosti a práve to im naša spoločnosť ponúka. Týmto pozývame už po štvrtýkrát na daňovú akadémiu všetkých študentov, ktorí sa zaoberajú daňovým poradenstvom alebo majú záujem sa v tejto oblasti vzdelávať. Šancu má skutočne každý,“ uviedla Drahomíra Garajová, manažérka personálneho oddelenia Deloitte.
 
 
„O daňovej akadémii som sa kuriózne dozvedel na pôde inej univerzity, akú som v tej dobe navštevoval. Zaujal ma plagát vo vestibule o možnosti absolvovať seminár tykajúci sa praktických otázok z daňovej oblasti. Už prvý kontakt so spoločnosťou naznačoval, že pôjde o niečo nezvyčajné. Jednotlivé semináre boli vedené manažérmi daňového oddelenia, ktorí sa nám snažili priblížiť praktickú stránku poskytovania daňového poradenstva. Pridanou hodnotou bola forma prednášok doplňovaná spoločnými diskusiami a riešenia praktických úloh. Interaktívna forma seminára mi dala možnosť hlbšie nahliadnuť do oblasti daňového poradenstva, ale aj spoznať samotných ľudí, ktorí ho pre Deloitte poskytujú. Pár dní po skončení prišla nečakane pracovná ponuka. Nakoľko mi seminár poskytol možnosť spoznať nielen náplň práce, ale aj budúcich kolegov, ponuku som neváhal prijať. Po roku pôsobenia v Deloitte môžem povedať, že moja voľba bola správna,“ uviedol minuloročný absolvent Deloitte TAX Akadémie Pavol Lukáčik, ktorý v súčasnosti pôsobí na oddelení daní spoločnosti Deloitte ako konzultant.
 
 
Tohtoroční študenti štvrtých a piatych ročníkov vysokých škôl sa môžu do Deloitte Tax Academy prihlásiť od 13. októbra do 3. novembra 2008 priamo na stránke www.deloitte.sk. Počet miest je limitovaný. Samotná Tax Academy prebehne v Bratislave v termínoch 6. 11., 13. 11., 20. 11., 27. 11. a 4. 12. 2008,  kde si študenti rozšíria svoje znalosti v oblastiach ako Dane z príjmov v kontexte EÚ, Zmluvy o zamedzení dvojitého plnenia, Dane z príjmu fyzických osôb, Legislatíva DPH, základné princípy v praxi a Transferové oceňovanie. Životopisy uchádzačov budú dôkladne zvážené a vybraní študenti získajú možnosť uplatniť svoje schopnosti a spojiť svoje teoretické vedomosti s praxou.
 
Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na www.deloitte.com/sk/tax-academy-autumn-2008.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Nemecka sa vrátila vtáčia chrípka
<< predchádzajúci článok
Suzuki Maďarsko podporuje ušľachtilú iniciatívu