24hod.sk    Ekonomika

02. februára 2020

Delta Air Lines a American Airlines pozastavujú lety do Číny, môže za to koronavírusAmerické letecké spoločnosti Delta Air Lines a American Airlines oznámili, že pozastavujú všetky lety medzi USA a Čínou, keďže sa naďalej šíri nový koronavírus. Firma ...Zdieľať
american airlines 676x475 2.2.2020 (Webnoviny.sk) - Americké letecké spoločnosti Delta Air Lines a American Airlines oznámili, že pozastavujú všetky lety medzi USA a Čínou, keďže sa naďalej šíri nový koronavírus. Firma American Airlines prerušuje lety do Číny do 27. marca. Spoločnosť Delta bude do Číny lietať ešte do 6. februára, aby cestujúci, ktorí sú v krajine, mohli odletieť, a potom lety preruší do 30. apríla.


Delta a American Airlines uviedli, že prerušením letov reagujú na prudký pokles dopytu a na odporúčanie amerického ministerstva zahraničných vecí, aby obyvatelia krajiny pre šírenie vírusu do Číny necestovali.

Niekoľko veľkých leteckých spoločností iných krajín vrátane Air France, British Airways a Scandinavian Airlines prepravu do Číny prerušili už skôr.


Zdroj: Webnoviny.sk - Delta Air Lines a American Airlines pozastavujú lety do Číny, môže za to koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/delta-air-lines-a-american-airlines-pozastavuju-lety-do-ciny-moze-za-to-koronavirus-cl732248.html