Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

05. januára 2010

Demitra trénuje bez kontaktu, návrat o dva týždneSlovenský hokejový útočník Pavol Demitra absolvoval v pondelok svoj prvý tréning so spoluhráčmi z Vancouver Canucks. Dlhodobo zranený center, ktorý pre dve operácie ľavého ramena neodohral v tejto ...Zdieľať
VANCOUVER 5. januára (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra absolvoval v pondelok svoj prvý tréning so spoluhráčmi z Vancouver Canucks. Dlhodobo zranený center, ktorý pre dve operácie ľavého ramena neodohral v tejto sezóne zámorskej NHL ani jeden zápas, si schuti zastrieľal a jeho rany švihom mali potrebnú razanciu. "Som šťastný, že moja streľba je už takmer ako pred zranením. Ešte som neskúšal príklep, ale pri streľbe zápästím sa cítim veľmi dobre," opísal svoje prvé pocity pre Vancouver Sun 35-ročný hokejista, ktorý nechýba ani v olympijskom výbere reprezentačného trénera SR Jána Filca. Demitra stále trénuje bez kontaktu a opätovný návrat na zápasový ľad očakáva najskôr o dva týždne: "Ešte potrebujem viac ako týždeň prípravy. Myslím si, že to bude skôr pár týždňov. Rameno potrebuje zosilnieť. Dnešok však bol pre mňa výborným dňom, keďže som opäť mohol trénovať so spoluhráčmi. Uvidíme, ako sa rameno bude správať zajtra."


Pre dubnického odchovanca, ktorý by mal na ZOH vo Vancouveri vytvoriť elitný slovenský útok s Mariánom Gáboríkom a Mariánom Hossom, bude olympijský turnaj zrejme rozlúčkou s reprezentačnou kariérou. "Pre našu hokejovú generáciu pôjde zrejme o posledný veľký hokejový turnaj. Zídeme sa tam všetci, dokonca aj Žigo Pálffy sa preň vrátil do reprezentácie. Myslím si, že to bude veľký turnaj pre slovenskú reprezentáciu," konštatuje útočník Vancouveru, ktorý si dobre uvedomuje nutnosť zápasovej praxe: "Potrebujem odohrať aspoň 10 stretnutí."

V pondelok Demitra na ľade korčuľoval s Darcym Hordichukom a Alexom Bolducom. "Dnes to bol pre neho prvý kompletný tréning s tímom a vyzeral dobre," tešil sa podľa Vancouver Sun tréner "kosatiek" Alain Vigneault.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Aucklande evakuácia hlavného dvorca
<< predchádzajúci článok
Parížsky súd dal za pravdu Briatoremu

Demitra trénuje bez kontaktu, návrat o dva týždne - diskusné fórum čitateľov