Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. októbra 2020

Desiatky odberových miest aj tri drive-in lokality, na celoplošné testovanie sa pripravuje aj NitraV Nitre sa prihlásilo 680 ľudí, ktorí chcú pomáhať pri plošnom testovaní na COVID-19 ako administratívna podpora. Radnica výzvu na ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_68488 2275bd5133e242d2a9b8039bac19911b 676x444 27.10.2020 (Webnoviny.sk) - V Nitre sa prihlásilo 680 ľudí, ktorí chcú pomáhať pri plošnom testovaní na COVID-19 ako administratívna podpora.


Radnica výzvu na prihlasovanie sa administratívnych pracovníkov vyhlásila v piatok, dnes ju ukončila. Nitra podľa primátora Marka Hattasa zriadi približne 60 odberových miest a tri drive-in lokality pre testovanie z auta.


Mestu sa podľa Hattasa aj vďaka spolupráci so športovými klubmi a s ľuďmi z kultúrnej sféry podarilo zabezpečiť zadarmo desiatky stanov. Samosprávy podľa neho pracujú naplno, aby do konca týždňa všetko fungovalo ako má.

Testovanie v rámci operácie Spoločná zodpovednosť sa uskutoční od 31. októbra do 1. novembra a druhé kolo by malo byť od 7. do 8. novembra. Na celom Slovensku má byť k dispozícii približne 5 000 odberových miest. Aj keď operáciu organizačne zabezpečujú Ozbrojené sily SR, priestorové podmienky, ale aj personálne zabezpečenie je predovšetkým na pleciach samospráv.


Zdroj: Webnoviny.sk - Desiatky odberových miest aj tri drive-in lokality, na celoplošné testovanie sa pripravuje aj Nitra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na diaľnici D2 a D4 je rušno. Pre kontroly na hraniciach sa robia kolóny, došlo aj k nehode
<< predchádzajúci článok
Kde hrozí najväčšie riziko nákazy koronavírusom? Podľa hygieny sú už importy COVID-19 zriedkavé

Desiatky odberových miest aj tri drive-in lokality, na celoplošné testovanie sa pripravuje aj Nitra - diskusné fórum čitateľov