23. apríla 2008

Despres víťazom ”špeciálky”, Katriňák štvrtý

Francúz Cyril Despres (KTM) vyhral prvú špeciálnu skúšku motocyklov v rámci 4. etapy na Rely strednej Európy, prvom podujatí Dakar Series. Na druhej priečke klasifikovali s odstupom 47 sekúnd ...

DEBRECÍN 23. apríla (WEBNOVINY) - Francúz Cyril Despres (KTM) vyhral prvú špeciálnu skúšku motocyklov v rámci 4. etapy na Rely strednej Európy, prvom podujatí Dakar Series. Na druhej priečke klasifikovali s odstupom 47 sekúnd Portugalčana Rubena Fariu (Honda), tretí bol s mankom 1:31 min Čiľan Francisco Lopez (KTM). Slovák Jaroslav Katriňák (KTM) prišiel do cieľa na 4. priečke 1:43 min za víťazom. Líder priebežného poradia Francúz David Casteu (KTM) skončil piaty so stratou 1:56 min na víťaza a 13 sekúnd za jazdcom vranovského Environ Teamu. Jaroslav Katriňák na svojom špeciálnom ľahkom enduro motocykli s 20-litrovou nádržou KTM 530 EXC vyhral v utorok 3. etapu Rely strednej Európy a priebežne mu v celkovom poradí patrí druhá priečka za Francúzom Davidom Casteuom, za ktorým zaostáva o 3:50,32 min. Slovensko má na trati zastúpenie ešte v podobe troch jazdcov v kategórii štvorkoliek - Martina Antala, Štefana Petergáča a Miroslava Abraháma z tímu Quad Extrem Slovakia. Antal je v priebežnom poradí na vynikajúcom 3. mieste, Abrahámovi patrí 15., Petergáčovi 16. priečka. SITA