Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

21. januára 2011

Deti sa učia hrať so smartphoneom skôr ako viazať si šnúrky



V súčasnosti je viac pravdepodobné, že malé deti vedia pracovať s počítačovou myšou, hrať počítačové hry a používať smartphone, ako to, že vedia plávať, zaviazať si šnúrky ...



Zdieľať
smartphon Foto: SITA/APBRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) - V súčasnosti je viac pravdepodobné, že malé deti vedia pracovať s počítačovou myšou, hrať počítačové hry a používať smartphone, ako to, že vedia plávať, zaviazať si šnúrky na topánkach či pripraviť si raňajky. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti AVG Technologies zameraným na premenu interakcie detí s technológiami. Zúčastnilo sa ho 2 200 matiek s prístupom na internet spolu s ich deťmi vo veku dva až päť rokov v USA, Kanade, Veľkej Británii, Francúzsku, Taliansku, Nemecku, Španielsku, Japonsku, Austrálii a na Novom Zélande. Matky dostali zoznam technických a pre bežný život potrebných schopností s otázkou, ktoré z nich ovládajú ich malé deti.


Viac malých detí vie hrať počítačovú hru než sa bicyklovať. Až 58 percent detí vo veku dva až päť rokov vie, ako sa hrá jednoduchá počítačová hra. Vo Veľkej Británii a Francúzsku sa toto číslo zvyšuje dokonca na 70 percent. Okrem toho 44 percent dva až trojročných ročných detí je schopných hrať počítačovú hru. Oproti tomu 43 percent dva až trojročných detí sa vie bicyklovať. Viac detí vo veku dva až päť rokov sa vie hrať s aplikáciami smartphoneu (19 percent) než si zaviazať šnúrky na topánkach (deväť percent). Deti si skôr vedia otvoriť webový prehliadač (25 percent), než aby vedeli plávať bez pomoci (20 percent).

U malých dievčat a chlapcov neexistuje rozdelenie podľa pohlavia v oblasti technických znalostí. Rovnako chlapci (58 percent) ako aj dievčatá (59 percent) dokážu hrať počítačovú hru či telefonovať mobilným telefónom (28 percent chlapcov, 29 percent dievčat). Európske deti vo veku dva až päť rokov predbehli svojich amerických rovesníkov v schopnosti zatelefonovať mobilným telefónom (44 percent v Taliansku oproti 25 percentám v USA), zahrať si počítačovú hru (70 percent vo Veľkej Británii oproti 61 percentám v USA) a pracovať s počítačovou myšou (78 percent vo Francúzsku oproti 67 percentám v USA).

Informácie agentúre SITA poskytol Lukáš Tomis zo spoločnosti Best Communications.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Arogantných vodičov čakajú v Trnave tvrdé postihy
<< predchádzajúci článok
Vo veku 83 rokov zomrel sochár a maliar Vladimír Kompánek