Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2011

Deti vydierali svojho spolužiakaDvaja ôsmaci z Dunajskej Stredy čelia obvineniam z vydierania. V škole týrali svojho spolužiaka, dokonca ho aj napadli. Tínedžer jednému z rovesníkov ...Zdieľať
skola Ilustračné foto SITA/Michal BurzaDUNAJSKÁ STREDA 22. júna (WEBNOVINY) - Dvaja ôsmaci z Dunajskej Stredy čelia obvineniam z vydierania.


V škole týrali svojho spolužiaka, dokonca ho aj napadli. Tínedžer jednému z rovesníkov musel chodiť nakupovať jedlo do bufetu, druhému zase musel z domu nosiť peniaze, informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Trestaná sadzba za takýto čin je štyri až desať rokov, v prípade mladistvých sa trest znižuje na polovicu. Polícia upozorňuje, že šikanovanie môže byť fyzického, psychického ale aj ekonomického charakteru.

Šikanovanému dieťaťu môžu pomôcť aj spolužiaci, tým že budú informovať učiteľa alebo rodičov, prípadne iných dospelých, ktorí môžu pomôcť. Ak sa učiteľ dozvie o šikanovaní, musí zakročiť. Ak existuje podozrenie, že situácia napĺňa skutkovú podstatu priestupku alebo trestného činu, treba bezodkladne kontaktovať políciu, dodala Kredatusová.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priestor pod Novým mostom v Bratislave natreli nazeleno
<< predchádzajúci článok
Akciové trhy v Európe, USA a Japonsku posilnili

Deti vydierali svojho spolužiaka - diskusné fórum čitateľov