Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. decembra 2009

Deťom vo svete pomáha vyše 3 500 SlovákovDeťom v rozvojových krajinách pravidelne prostredníctvom organizácie UNICEF pomáha 3 541 Slovákov. Ako Priatelia detí UNICEF dobrovoľne prispievajú a umožňujú deťom vo svete prežiť ...Zdieľať
BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) - Deťom v rozvojových krajinách pravidelne prostredníctvom organizácie UNICEF pomáha 3 541 Slovákov. Ako Priatelia detí UNICEF dobrovoľne prispievajú a umožňujú deťom vo svete prežiť plnohodnotnejšie detstvo. Vďaka ich pomoci môže UNICEF uskutočniť projekty v oblasti zdravia, pitnej vody, vzdelávania a ochrany detí v rozvojových krajinách. Priateľom detí UNICEF sa môže stať každý, stačí navštíviť stránku www.unicef.sk alebo www.priateliadeti.sk.


Pravidelným príspevkom na konto UNICEF podáva organizácia pomocnú ruku miliónom detí na svete bez zdravotnej starostlivosti, pitnej vody, prístupu k vzdelaniu alebo bez rodičov. Každý Priateľ detí UNICEF má pridelené unikátne číslo darcu a pravidelne, každý mesiac, prispieva na pomoc deťom na konto UNICEF kreditnou kartou, trvalým príkazom, poštovou poukážkou, formou SMS v sieti Orange Slovensko alebo formou zrážky zo mzdy. Priemerný mesačný dar je približne 5,50 eura, v roku 2008 venovali pravidelní prispievatelia na pomoc deťom v rozvojových krajinách 71 659,13 eura. Donori dostávajú informácie o využití ich peňazí. Dvakrát ročne im UNICEF zasiela brožúrku Priateľníček, ktorá obsahuje potrebné informácie, a to buď elektronicky, alebo poštou.

Už sedem eur mesačne, teda 84 eur ročne pomôže kompletne zaočkovať 16 detí v Benine alebo Etiópii proti šiestim základným smrteľným chorobám: tetanu, osýpkam, záškrtu, čiernemu kašľu, tuberkulóze a detskej obrne. Táto suma zadováži v Nigeri 10 impregnovaných sietí proti komárom, ktoré chránia deti pred nákazou malárie. Každý rok priateľstva zachráni darca 20 detí. Príspevok pomôže v Číne zaočkovať 28 detí proti hepatitíde typu B. Sedem eur mesačne zaplatí v Angole štyri chladiace boxy na úschovu a transport vakcín. Pravidelný príspevok počas dvoch rokov pomôžu vybaviť chladničkou pre jednu komunitu.

Za sedem eur zabezpečí Priateľ detí UNICEF v Keni dostatok tabliet na liečbu detí napadnutých črevnými červmi – nematodami. Každý rok zmierni utrpenie 94 deťom a zabráni ďalšiemu šíreniu črevných nákaz a chorôb. Poskytne školské pomôcky pre 16 thajských detí, ktoré obsahujú kriedy, tabuľky, pero, ceruzku a zošit, uterák a plastovú školskú tašku. Vďaka siedmim eurám mesačne zadováži darca v Nepále približne 7,5 kg semien hrachu, 35 balení semien šalátu, rýle, hadicu a oplotenie do školskej záhrady. Každý rok "naučí" viac ako 100 detí základom pestovania zeleniny. Viac o možnostiach prispieť na adresách: www.priateliadeti.sk a www.unicef.sk.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košickom kraji 13 prípadov prasacej chrípky
<< predchádzajúci článok
Al-Kájda poprela útoky na civilistov v Pakistane

Deťom vo svete pomáha vyše 3 500 Slovákov - diskusné fórum čitateľov