01. novembra 2017

Detroit doma zdolal Arizonu, NY Rangers otočili duel s Golden Knights

Na archívnej snímke slovenský hokejista Tomáš Tatar.

Na archívnej snímke slovenský hokejista Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP
New York 1. novembra (TASR) - Hokejisti Detroitu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Arizonou 5:3. V drese Red Wings odohral takmer 17 minút slovenský útočník Tomáš Tatar, bodovo sa však nepresadil a zapísal si jeden mínusový bod. Detroit dosiahol druhé víťazstvo za sebou.

Winnipeg opäť bez Marka Daňa v zostave vyhral v Minnesote 2:1, rozhodli o tom gólmi Kyle Connor a Nikolaj Ehlers. Hráči New York Rangers v domácej Madison Square Garden prehrávali s Vegas Golden Knights po dvoch tretinách 2:4, ale štyrmi gólmi v tretej tretine zápas otočili a zvíťazili 6:4.

Sumáre NHL:

NEW YORK RANGERS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Góly: 3. Vesey (Desharnais, McDonagh), 22. Zuccarello (Nash, Hayes), 46. Kreider (Zibanejad, Zuccarello), 50. Bučnevič (Zibanejad), 55. Zibanejad (Shattenkirk, Bučnevič), 59. Grabner (Fast) - 6. Lindberg (Tuch, Engelland), 20. Smith (Marchessault, Miller), 28. Smith (Marchessault, Karlsson), 39. Perron (tr. str.). Brankári: Lundqvist - Lagace, strely na bránku: 38:34, 17.294 divákov.

DETROIT RED WINGS - ARIZONA COYOTES 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Góly: 2. Nyquist, 3. Glendening (Frk, Kronwall), 34. Mantha (Athanasiou, Larkin), 40. Larkin (Helm), 59. Helm (Abdelkader, Zetterberg) - 32. Demers (Keller, Fischer), 42. Cousins (Kempe, Clendening), 57. Keller. Brankári: Howard - Wedgewood, strely na bránku: 40:33, 19.515 divákov.

MINNESOTA WILD - WINNIPEG JETS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 46. Kunin (Niederreiter, Staal) - 8. Connor (Scheifele, Myers), 41. Ehlers. Brankári: Stalock - Hellebuyck, strely na bránku: 29:19, 18.814 divákov.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Detroit) 16:57 0 0 0 -1 0 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

NBA: Oklahoma City vyhrala na palubovke Milwaukee 110:91