16. mája 2007

Detroit vyhral v Anaheime, Kopecký opäť na ľade

Hokejisti Detroitu deklasovali v treťom stretnutí finále Západnej konferencie zámorskej NHL Anaheim na jeho ľade 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. ...

DETROIT 16. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Detroitu deklasovali v treťom stretnutí finále Západnej konferencie zámorskej NHL Anaheim na jeho ľade 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Red Wings viedli po úvodnej časti hry 2:0, keď presne namierili Franzen a Holmström. Rozhodujúcou však bola 24. min, keď Detroit skóroval dvakrát v rozpätí 17 sekúnd. Po prvom z dvoch gólov v druhej tretine sa z bránky porúčal Giguere, no jeho náhradník Bryzgalov sa vo svojej "svätyni" ani nestihol poriadne spamätať a jeho tím prehrával už štvorgólovým rozdielom. Prvou hviezdou utorňajšieho stretnutia sa stal švédsky útočník Thomas Holmström, ktorý k dvom presným zásahom pridal aj jednu asistenciu. „Podľa môjho názoru nám úspech prináša vyrovnanosť formácií, každá je schopná skórovať. Naši hráči sú rýchli a patrične to využívajú. Odohrali sme skutočne dobrý duel. Anaheim však určite nezloží zbrane a v ďalšom zápase bude hrať lepšie,“ povedal po zápase Holmström. Ten však v 32. min nútene opustil hraciu plochu po tom, ako ho Rob Niedermayer a následne Chris Pronger narazili na mantinel. Tridsaťštyriročné krídlo sa po druhej prestávke vrátilo na ľad a asistenciou sa podieľalo na poslednom góle „červených krídel“. „Dvakrát ma atakovali pri mantineli, pred nárazom som nevidel žiadneho z nich. Po mojom odchode z ľadu si ma zobral do parády tímový lekár a už v treťom dejstve som bol pripravený hrať,“ dodal autor doteraz piatich presných zásahov v play off. Český gólman Detroitu Dominik Hašek zneškodnil všetkých 29 striel súpera a na svoje konto si pripísal už svoj štrnásty shutout kariéry v zápasoch play off.

Slovenských fanúšikov určite potešil zápasový návrat 25-ročného útočníka Tomáša Kopeckého, ktorý sa v súťažnom stretnutí predstavil naposledy 14. decembra 2006. Dubnický rodák si počas decembrového duelu s Chicagom zlomil po nekontrolovanom náraze na mantinel kľúčnu kosť a následná operácia ho vyradila z ďalších zápasov. V utorňajšom stretnutí si na svoje konto pripísal štyri trestné minúty, keď na ľade strávil 7:05 min.

Štvrtý duel série, v ktorom si môžu "červené krídla" vybojovať prvý mečbal, je na programe vo štvrtok 17. mája opäť na ľade Anaheimu.

Západná konferencia - finále č. 3 (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):

Anaheim - Detroit 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) - stav série 1:2

Góly: 12. Franzen (Samuelsson, Zetterberg), 20. Holmström (Zetterberg, Lidström), 24. Bertuzzi (Cleary, Lang), 24. Holmström (Filppula, Dacjuk), 51. Filppula (Holmström, Lidström). Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše R. Niedermayer (Anaheim) na 5+DKZ za narazenie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:28. Brankári: Giguere (24. Bryzgalov) - Hašek. Diváci: 17 358.