21. mája 2013

Detroit zvládol prvý domáci zápas, zdolal Chicago

Hokejisti Detroitu Red Wings zvládli prvý domáci zápas v semifinále Západnej konferencie NHL a po výhre 3:1 vedú v sérii s Chicagom Blackhawks 2:1. Vo vyrovnanom súboji strelili Gabriel ...

nhl red wings blackhawks DETROIT 21. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Detroitu Red Wings zvládli prvý domáci zápas v semifinále Západnej konferencie NHL a po výhre 3:1 vedú v sérii s Chicagom Blackhawks 2:1.

Vo vyrovnanom súboji strelili Gabriel Nyquist a Drew Miller v priebehu 31 sekúnd v 28. a 29. minúte dva góly, na ktoré v 45. minúte odpovedal Patrick Kane. Nádej Blackhawks na dobrý výsledok netrvala dlho, už o 131 sekúnd neskôr stanovil konečné skóre Pavel Daciuk.

Brankár Detroitu Jimmy Howard mal 39 úspešných zákrokov, Carey Crawford na opačnej strele vyriešil 27 streleckých príležitostí domácich. Michal Handzuš odohral 7:24 min, ďalšie dve strávil na trestnej lavici a mal aj jednu strelu. Marián Hossa odkorčuľoval 18:16 min, počas ktorých vystrelil trikrát.

Výsledok pondelkového stretnutia 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Semifinále:

Detroit - Chicago 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) - stav série: 2:1

Góly: 28. Nyquist (Brunner, Andersson), 29. D. Miller (Eaves, Emmerton), 47. Daciuk (Franzén, B. Smith) - 45. P. Kane (Keith)