Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. októbra 2005

Dievča zo Záhoria sa bojí o život, násilníkovi hrozí pokuta 5 000 korún!Šestnásťročná Mária Malová z Borského Svätého Mikuláša sa bojí o svoj život! Tvrdí, že sa jej 20-ročný Michal H. zo susednej dediny vyhráža zabitím, policajti však povedali, že nemôžu nič podniknúť.Zdieľať
Mladíkovi vraj hrozí akurát päťtisíckorunová pokuta!
Študentke strednej odbornej školy zo Záhoria sa mal Michal vyhrážať za to, že jej starší brat sa pokúsil znásilniť Michalovu frajerku. Mária dokonca tvrdí, že pomstiteľ sa ju pokúšal zraziť  svojím Mercedesom, ktorý riadil bez vodičského preukazu. Svedkom tohto incidentu mala byť aj Monika K., ktorá s ňou v tom čase stála na krajnici cesty. „Ak by sme neodskočili, ja alebo Monika by sme skončili pod kolesami auta,“ tvrdí Mária. Rodičia študentky prípad vyhrážania oznámili okamžite na polícii v Šaštíne-Strážoch. Podobnými naliehavými prípadmi sa zvyčajne zaoberá odbor skráteného vyšetrovania. Spis  s Máriiným prípadom však takmer mesiac putoval na políciu v Senici. V utorok, tridsať dní po trestnom oznámení, študentka vypovedala znova. Policajti jej však oznámili, že v jej prípade nemôžu nič robiť, pretože deň predtým na polícii vypovedal aj Michal. Ten, pochopiteľne, akékoľvek vyhrážky poprel. „Policajti mi poradili, že ak nie som spokojná, ako môj prípad posúdili, môžem požiadať o jeho preskúmanie znova, alebo sa obrátiť na priestupkové oddelenie okresného úradu,“ hovorí bezradná študentka. Tam vraj môžu mladíkovi nasoliť za vyhrážky päťtisícovú pokutu.
Senická polícia sa momentálne tvári, že pre ňu je prípad ukončený. „Ide o tvrdenie proti tvrdeniu,“ zľahčuje priebeh vyšetrovania policajný zdroj, ktorý si neželá byť menovaný. Paradoxne, svedkyňu, ktorá stála so študentkou na chodníku v čase, keď ich Mercedes spoločne ohrozoval, do včerajšieho dňa nepredvolali vypovedať.
Máriini rodičia sú postupom senickej polície zdesení. Iba nedávno tragicky stratili dvoch synov, smrť svojej dcéry by už neprežili. Ani Mária sa zo smrti svojich bratov ešte doteraz nespamätala. 

Jožo T. Schön

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na študentov čakala namiesto modlitieb smrť.
<< predchádzajúci článok
TBC zavliekol do Európy asi Džingischán

Dievča zo Záhoria sa bojí o život, násilníkovi hrozí pokuta 5 000 korún! - diskusné fórum čitateľov