Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

07. novembra 2005

Digitálna zábava aj do bytuMultimediálne zariadenie Windows Media Center PC už čoskoro prinesie do našich domácnosti viac pohodlia a zábavy.Zdieľať
Je to predovšetkým nevšedný osobný počítač s operačným systémom Windows XP Media Center Edition 2005 a s balíkom multimediálnych on-line služieb. Základný program zariadenia zahrňuje sledovanie a záznam televízneho vysielania, počúvanie rozhlasového vysielania, sledovanie DVD, filmov a hudby v digitálnych formátoch podporovaných operačným systémom Windows XP alebo prezeranie upravených webových stránok na televíznej obrazovke. Systém má aj diaľkové ovládanie aj bezdrôtovú klávesnicu.

Televízia a digitálny videorekordér - Používateľ systému má možnosť pozastaviť televízne vysielanie kedykoľvek chce. Systém automaticky začne program nahrávať na pevný disk a umožní po návrate obnoviť sledovanie programu a preskakovať reklamné prestávky. Vďaka elektronickému sprievodcovi televíznym programom je jednoduché nastaviť automatické nahrávanie obľúbených programov aj na 14 dní dopredu. Windows Media Center „spozná“ reprízy vybraných programov a nebude ich zbytočne zaznamenávať. Prípadný konflikt pri vysielaní dvoch zaujímavých programov v rovnakom čase možno riešiť pomocou pravidiel alebo rozšírením Windows Media Center PC o druhý televízny tuner.
Hudba - Windows XP Media Center Edition dáva hudobným fanúšikom úplnú kontrolu nad celou fonotékou a ponúka jednoduchý spôsob prevodu hudobných CD do formátu WMA alebo MP3. Pritom úplne zachová kvalitu skladieb aj pri reprodukcii na špičkovej hi-fi aparatúre.
Fotografie - Softvér umožňuje prezeranie fotografií na televíznej obrazovke, pritom ich možno zobraziť v ľubovoľnom poradí, vytvárať albumy a na to „treba iba stlačiť diaľkové ovládanie“. To isté umožňuje vykonať aj s video a s DVD nahrávkami, lebo ponúka okamžitý prehľad obsahu a navyše dokáže spracovať aj obsah určený pre PC, ktorý v stolnom DVD prehrávači nie je prístupný. S diaľkovým ovládaním alebo bezdrôtovou klávesnicou máte úplnú kontrolu nad dianím na obrazovke a prístup k informáciám o filme po stlačení jedinej klávesy.

Windows XP Media Center Edition 2005

Podporuje externé meniče DVD s maximálnou kapacitou 200 diskov. Media Center PC zobrazí ku každému filmu v archíve základné informácie a fotografie obalu a umožní okamžité prehratie vybraného titulu. Prvé meniče DVD, ktoré podporuje spoločnosť Microsoft budú dostupné na predvianočnom trhu. Nový pohotovostný režim prináša úspory elektrickej energie a umožňuje automatický chod vybraných funkcií, ako je nahrávanie televíznych programov. Nová verzia napaľovacieho softvéru spoločnosti Sonic Solutions rozširuje možnosti práce so zapisovateľnými DVD médiami. Používatelia budú môcť prevádzať záznamy televízneho vysielania v HDTV kvalite na nižšie rozlíšenie pre archiváciu na DVD. Aplikácia podporuje tiež napaľovanie DVD v mechanike Media Center PC z iného počítača v domácej sieti.
Podporu prídavného HDTV tuneru - v jednom zariadení môžu byť inštalované až štyri televízne prijímače, dva pre príjem analógového signálu a dva pre príjem digitálneho vysielania v HDTV kvalite. Konfigurácia Windows Media Center PC od výrobcu sa môže líšiť podľa dostupných služieb na území SR. Viac o novinkách v tejto oblasti nájdete na  „http://www.microsoft.com/slovakia“ www.microsoft.com/slovakia 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Epson MovieMate-TWD1 - všetko v jednom!
<< predchádzajúci článok
Čaká ho svadba a dieťa