Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2009

Dlho očakávaný svedok Igor Š. odmietol vypovedaťDlho očakávaný svedok Igor Š. v procese s Mikulášom Č., ktorý je obžalovaný zo spáchania šiestich vrážd a objednávky vraždy podnikateľa Mariána Karcela, sa dnes po niekoľkých ...Zdieľať
PREŠOV 10. februára (WEBNOVINY) – Dlho očakávaný svedok Igor Š. v procese s Mikulášom Č., ktorý je obžalovaný zo spáchania šiestich vrážd a objednávky vraždy podnikateľa Mariána Karcela, sa dnes po niekoľkých ospravedlneniach zo zdravotných dôvodov dostavil pred Okresný súd v Prešove, odmietol však vypovedať. Pred senátom uviedol, že po tom, čo sa dočítal na internete a v médiách, ako je zaťahovaný do procesu s Mikulášom Č., má dôvod na odopretie výpovede. "Aby som nenavodil sebe a svojim blízkym dôvod na trestné stíhanie využívam svoje právo a odmietam vypovedať,“ povedal pred súdom Igor Š.


Jeho meno uviedol pred prešovským súdom v tomto procese svedok Karol D., ktorý naznačil súvislosť medzi Karcelovou vraždou, Mikulášom Č. a Igorom Š. Vypovedal, že objednávateľom vraždy bol údajne brezniansky podnikateľ Igor Š. "Karcel mal byť jeho bielym kôňom. Igor Š. ho vydieral cez Mikuláša Č., cez ktorého si neskôr jeho vraždu objednal. Igor Š. je obžalovaný aj v mediálne sledovanej kauze vraždy Jána Kubašiaka v Polomke.

Pred okresným senátom dnes ako svedok vypovedal Ján Č., bývalý blízky človek Mikuláša Č., ktorý v jeho firme Security 3 pracoval od mája 1997 do februára 1998 ako riaditeľ bezpečnostnej služby a manažér pre personalistiku, ekonomiku a zákazky. Vyjadroval sa k vzťahom medzi pracovníkmi firmy.

Medzi prokuratúrou a Mikulášom Č. dnes došlo k slovnej prestrelke. Prokuratúra sa ohradila proti komentovaniu jej postupu zo strany obžalovaného. Mikuláš Č. sa bránil tým, že nemá právne vzdelanie a momentálne sa obhajuje sám, lebo obidvaja jeho obhajcovia sú vážne chorí.

Popoludní bude pojednávanie pokračovať premietaním záznamov z rekonštrukcie niektorých prípadov. Pred Okresným súdom v Prešove stojí údajný šéf podsvetia Mikuláš Č., ktorý je obžalovaný zo spáchania šiestich vrážd a zosnovania siedmej vraždy podnikateľa Mariána Karcela. Spolu s ním čelia obžalobe za sprostredkovanie poslednej z vrážd jeho švagor Jozef M. a bývalý advokát Daniel M.

Proces s Mikulášom Č. sa začal v novembri minulého roku. V polovičke decembra ho predseda senátu prerušil. Hlavné pojednávanie je rozpísané do 12. februára. Mikuláš Č. je obžalovaný z vraždy policajného informátora Jozefa Filipa, kamarátov Jozefa Štefana a Pavla Lenharta, mužov z dunajskostredského podsvetia Milana Siposa a Emila Potascha, zo smrti bývalého policajta Gustáva Slivenského a vraždu podnikateľa Milana Karcela si mal objednať v čase, kedy bol už vo väzbe.

Pokiaľ súd Mikulášovi Č. dokáže vinu, hrozí mu mimoriadny trest alebo doživotie.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Rady STV chce aj Šrámková
<< predchádzajúci článok
Telefónica O2 Slovakia aktívne chráni deti a mládež pred škodlivým vplyvom mobilných technológií