Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. apríla 2006

Dni Holandského filmu v kine Mladosť v BratislaveKino a Filmový klub (FK) Mladosť v Bratislave pripravili trojdňovú prehliadku Dni holandského filmu. Od štvrtka 27. apríla do soboty 29. apríla si môžu záujemcovia pozrieť spolu sedem predstavení. ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. apríla (WN/SITA) - Kino a Filmový klub (FK) Mladosť v Bratislave pripravili trojdňovú prehliadku Dni holandského filmu. Od štvrtka 27. apríla do soboty 29. apríla si môžu záujemcovia pozrieť spolu sedem predstavení. Snímky budú premietať v pôvodnom holandskom jazyku s anglickými titulkami. Akciu usporiadalo kino a FK Mladosť v spolupráci s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva a s Oddelením nederlandistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Za vstup na predstavenia sa neplatí.

Vo štvrtok večer premietnu film z cyklu Národná identita s názvom V oranžovej. V piatok sa premieta film Malá blonďavá smrť z cyklu Identita a staroba a snímka Marakuja o zúfalom hľadaní skutočného otca. Na sobotňajšie predpoludnie pripravili organizátori dva detské filmy Kruimeltje a Polleke. Popoludní je na programe dokument o najvýznamnejšom maliarovi zlatého veku Rembrandt. Dni Holandského filmu sa s divákmi rozlúčia snímkou Simon o drogovom dílerovi.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyvolení 2: Erik si dá ďalšie "duelové repete"
<< predchádzajúci článok
George Michael s partnerom plánujú svadbu