24. apríla 2012

Do finále Slovenského pohára sa prebojovali Žilina a Senica

Výsledky odvetných stretnutí semifinále Slovnaft Cupu. FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:0 - prvý zápas 0:1, do finále postúpila Žilina ŽK: 65. Považanec, ČK: 63. ...

zilina banska bystrica BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) - Výsledky odvetných stretnutí semifinále Slovnaft Cupu.

FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:0 - prvý zápas 0:1, do finále postúpila Žilina

ŽK: 65. Považanec, ČK: 63. M. Ceesay (za faul zozadu), rozhodovali: Fajčík - Mókoš, Bobko, 2210 divákov

Dukla: Boroš - Turňa, Vajda, Matúš, Savič (78. Bažík) - Marek Hlinka - Rejdovian, Považanec (68. R. Augustín), Hučko - Laksík (81. Šovčík), M. Kuzma
Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Pečovský, Angelovič (90.+ Ján Novák) - Barčík (75. Deza), Bello, Gergel (87. Škriniar), Ricardo Nunes - M. Ceesay, Pich

I. polčas

V pomerne chladnom počasí začali pod Urpínom aktívnejšie hostia a spoza šestnástky to skúšali nebezpečnými strelami M. Ceesay a Bello.

V prvom prípade zasahoval dobre brankár Boroš, v druhom odrazená lopta skončila nad brvnom. Dukla si vyrobila závar pred žilinskou bránkou po dvoch rohoch v 9. min, ale lopta si nenašla cestu za Krnáča.

Spoza pokutového územia to znova skúšal Bello, na opačnej strane z podobnej vzdialenosti Marek Hlinka a Marek Kuzma. V 24. min dobre mieril žilinský obranca Angelovič z vyše dvadsiatich metrov po zemi, Boroš musel ukázať svoje kvality. Prvá vážnejšia šanca prišla až po polhodine hry, keď Marek Hlinka z pravej strany našiel na ľavej Hučka, no ten z rohu "päťky" neprekonal Krnáča. Zo štandardky to potom skúšal v 37. min Hlinka, ale loptu poslal nad brvno a v závere I. polčasu na opačnej strane mieril nad hornú žrď z väčšej vzdialenosti aj Barčík.

II. polčas

Po zmene strán sa na ihrisku dlho nič nedialo, až kým neprišla 62. min a dobrá šanca Dukly, keď Hučko našiel Hlinku, ktorý však neuspel pred Krnáčom. O minútu neskôr sa tvrdým zákrokom prezentoval na polovici súpera žilinský útočník Ceesay, fauloval Matúša v netradičnej úlohe stopéra a na podnet asistenta rozhodcu videl Gambijčan červenú kartu.

Banskobystričania od tejto chvíle síce hrali presilovku, ale nedôslednosťou pustili súpera do šance, keď strieľal Barčík, ale Boroš si pokryl priestor pri pravej žrdi. Domáci nevedeli pretaviť početnú výhodu na ihrisku do gólových príležitostí, nepomohli ani ofenzívne striedania, a tak si hráči spod Dubňa bezgólovou remízou zabezpečili finálovú miestenku.

FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, do finále postúpila Senica

Góyl: 10. T. Kóňa, 58. a 71. Blackburn, ŽK: 3. Križko - 44. M. Husár, 60. Pintér, rozhodovali: Matúš - Vindiš, Mikulaj, 1016 divákov

Senica: P. Bolek - Štepanovský, P. Pavlík, Gorosito, Pedro Leal - Križko, Strnad - Jaroslav Diviš (87. J. Černý) - T. Kóňa, M. Ďurica - Kalabiška (28. Blackburn)
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavol Majerník, Pintér, Chren - M. Husár (76. Martin Ondrejka), M. Hruška - A. Candrák, Orávik, Brčák (46. Martin Luhový) - Ľ. Bernáth (73. Lukáš Kováč)

I. polčas

Do odvetného semifinále Slovnaft Cupu vstúpili Seničania výborne, už do desiatej minúty mohli pokojne viesť štvorgólovým rozdielom.

V 5. min Kóňa vysunul Diviša, toho v gólovej príležitosti "vychytal" hosťujúci brankár Kuciak.

O minútu neskôr sa v ďalšej gólovej možnosti po Kóňovom strieľanom centri ocitol Jaroslav Diviš, aj tentoraz bol však z toho iba rohový kop. V 8. min si pekne nabehol na center Križko, jeho hlavičku však Kuciak vyrazil. Seničanom to konečne padlo v 10. min - po dlhom Strnadovom aute sa hlavou presadil v "päťke" Kóňa. Hostia po prvý raz ohrozili senickú bránku v 19. min, Orávikova tvrdá strela letela nad. Potom sa stretnutie odohrávalo prevažne v strede poľa bez výraznejšej šance. Zaujala ešte Križkova strela v 30. minúte.

II. polčas

Druhý polčas začali hostia s podporou vetra, pričom chvíľu mali opticky prevahu. V 51. min nebezpečnú Orávikovu strelu z priameho kopu kryl Bolek. Veľmi dôležitý druhý gól strelili Záhoráci v 58. min - Ďurica krásne vysunul striedajúceho Blackburna, ten v úniku sám postupoval sám na brankára a s prehľadom upravil na 2:0.

Po tomto góle sa stretnutie už iba dohrávalo, o postupujúcom do finále nebolo pochýb. Skóre zápasu uzavrel v 71. min opäť Blackburn, ktorý využil hrubú chybu hosťujúcej obrany a elegantne prehodil vybehnutého Kuciaka - 3:0. Záhoráci sa zaslúžene prebojovali do finále Slovnaft Cupu.