Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. marca 2010

Do Gazy v noci vstúpili tanky židovského štátuJeden Palestínčan prišiel o život a sedem ďalších utrpelo zranenia počas nočného prieniku izraelských tankov do Gazy po tom, ako tamojší militanti zabili počas bojov dvoch ...Zdieľať
Gaza

Foto: SITA/AP
GAZA 27. marca (WEBNOVINY) - Jeden Palestínčan prišiel o život a sedem ďalších utrpelo zranenia počas nočného prieniku izraelských tankov do Gazy po tom, ako tamojší militanti zabili počas bojov dvoch izraelských vojakov, informovali v sobotu zdravotnícke zdroje. K úmrtiu a zraneniam došlo, keď izraelský tank vystrelil z kanóna. Ide o najhoršie násilnosti v Pásme Gazy za posledných 14 mesiacov.

Ako informovali miestni obyvatelia, izraelské tanky izraelských pozemných síl počas ich operácie v Pásme Gazy podporovali vrtuľníky. Tanky vstúpili do mesta Chán Junis, krátko na čo sa opäť stiahli na územie Izraela. Ich akcia nasledovala po prudkých bojoch na hranici medzi Izraelom a Pásmom Gazy, pri ktorých prišli v piatok o život dvaja izraelskí vojaci, z toho jeden dôstojník, a štyria Palestínčania, informovala izraelská armáda. Palestínska strana počet obetí nepotvrdila.

K zabitiu vojakov počas bojov, ktoré boli horšie od vojny v Gaze na prelome rokov 2008 a 2009, sa prihlásili Brigády Izz ad-Dína al-Kassáma, militantné krídlo palestínskeho islamistického hnutia Hamás, ktoré ovláda Pásmo Gazy. Boje s izraelskými vojakmi ohlásili aj Brigády al-Kuds, vojenské krídlo ďalšej militantnej organizácie - Islamský džihád.

Medzitým izraelské ozbrojené sily oznámili, že palestínski militanti v sobotu vystrelili z Pásma Gazy na Izrael raketu. Tá dopadla do poľa a nespôsobila zranenia, ani žiadne škody, uviedol hovorca armády v Jeruzaleme.
Palestínski militanti v poslednej dobe obnovili raketové útoky na Izrael. Od začiatku roka zaznamenali okolo 35 raketových útokov na Izrael. Počet rakiet, ktoré vypálili z Pásma Gazy, tak od skončenia 22-dňovej ofenzívy v januári 2009 presiahol 330. Pri jednom z marcových útokov zahynul Thajčan pracujúci na farme v južnom Izraeli. Izrael zvyčajne reaguje na raketové útoky leteckým zásahom proti cieľom, ktoré ho ohrozujú.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Gymnáziu sv. Andreja skúšajú 3D vyučovanie
<< predchádzajúci článok
ČR: Premiérom skôr nový líder ODS než Paroubek

Do Gazy v noci vstúpili tanky židovského štátu - diskusné fórum čitateľov