Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. októbra 2005

Do hotela deťom vstup zakázaný, ale psom nie.Deti sú skoro ako teroristi!Zdieľať
  Deti sú väčšinou pomerne živé stvorenia. Všade chcú nazrieť, všetko ich zaujíma, a keď ich je viac, zvyšuje sa aj intenzita hluku, ktorý dokážu vyrobiť. To všetko veľmi prekáža Rolandovi Ballnerovi. Tento majiteľ štvorhviezdičkového hotela Cortisen v Rakúsku pri Wolfgangovom jazere im preto zakázal vstup do svojho zariadenia. Psy to majú stále povolené, ale deti, ktoré majú menej ako 12 rokov, nie!
„Správajú sa len o niečo lepšie ako teroristi,“ opisuje Ballner svoje skúsenosti s drobizgom. „Moji hostia majú právo na pokoj a relexáciu bez stále prítomného kriku, ktorý deti vydávajú. Investoval som sem 2,5 milióna eur a nebudem tu tolerovať niekoho, kto mi ničí kresbami kožené sedačky,“ tvrdí majiteľ hotela.
Jeho nápad síce nie je protizákonný, ale príliš veľa nadšenia nevyvolal. Hovorca rakúskej vlády ho dokonca nazval „reklamnou katastrofou pre turistický ruch krajiny“. „Takéto opatrenie nie sú dobrým signálom,“ tvrdí tiež premiér spolkovej krajiny Horné Rakúsko Franz Hiesl. Ballnerovi želá, aby si deti všimli, ako sa k nim správa a potom jeho hotel ako dospelí nenavštívili. Kolegovi dohovára aj prezident rakúskeho Združenia hotelierov. „Nikto z nás sa nenarodil dospelý,“ pripomína Sepp Schellhorn.
Ballner si však z kritiky nerobí ťažkú hlavu a problémov v podnikaní sa nebojí. Po medializácii zákazu sa mu vraj hrnú objednávky. „A rozhovory poskytujem doslova každú minútu,“ tvrdí hotelier, ktorého nazvali už aj Postrach detí od Wolfgangovho jazera.

Roland Ballner sa bojí, že deti mu v jeho hoteli zničia kožené sedačky.
 Foto int.


(am, Salzburger Nachrichten)

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protichrípková panika
<< predchádzajúci článok
Menšiny v Rusku žiadajú o azyl v USA