Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. septembra 2011

Do parlamentu by sa dostala SMK, Most stratil preferencie



Keby sa voľby konali už tento mesiac, parlamentné brány by sa otvorili aj Strane maďarskej koalície (SMK). Volilo by ju 5,3 percenta voličov a v Národnej rade SR by získala osem kresiel. SMK si však ...



Zdieľať
volby BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) - Keby sa voľby konali už tento mesiac, parlamentné brány by sa otvorili aj Strane maďarskej koalície (SMK). Volilo by ju 5,3 percenta voličov a v Národnej rade SR by získala osem kresiel. SMK si však v porovnaní s júlovým prieskumom pohoršila o pol percentuálneho boda.


Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 6. až 13. septembra uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1004 respondentov.

Najsilnejšou stranou na slovenskej politickej scéne naďalej ostáva opozičný Smer-SD. Jeho preferencie by začiatkom septembra dosiahli 43,1 percenta, čo je však oproti júlovému výsledku viac o 1,4 percentuálneho boda. Smer-SD by v parlamente obsadil 70 kresiel.

Druhou najsilnejšou stranou v parlamente by bola SDKÚ-DS so ziskom 12,8 percenta. Strana Mikuláša Dzurindu si polepšila o 0,2 percentuálneho boda a do parlamentu by poslala 21 poslancov. Naopak, KDH kleslo. So ziskom 9 percent by obsadili kresťanskí demokrati tretiu priečku a v poslaneckých laviciach by mali 15 zástupcov. V júli KDH podporovalo 11,7 percenta respondentov.

V porovnaní s júlom si výrazne polepšila SNS so ziskom 8,5 percenta, kým pred dvoma mesiacmi to bolo 5,8 percenta opýtaných. Národniari by mali v NR SR 14 poslancov.

Polepšila si aj SaS, ktorú by v septembri volilo osem percent voličov, čo by jej zabezpečilo v parlamente 13 zákonodarcov. V júli SaS získala 6,1 percentnú podporu.

Horší výsledok v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom dosiahla strana Most-Híd s 5,9 percenta, kým v júli to bolo 6,9 percenta. Strana Most-Híd by mala v parlamente deväť poslancov.

Voliť by nešlo 17,6 percenta respondentov a 16,2 percenta odpovedali „neviem“, resp. „nechcem odpovedať“. Preferencie sa prepočítavali zo zvyšných 66,2 percenta respondentov - potenciálnych voličov.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Grécki zamestnanci okupujú väčšinu ministerstiev
<< predchádzajúci článok
Haváriu lietadla v Indonézii neprežil nikto z 18 ľudí