Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júna 2006

Do voličských miestností len s občianskym preukazomObčianske oko upozorňuje voličov, aby si v sobotu nezabudli so sebou do volebných miestností vziať občiansky preukaz. Volebný proces sa oproti minulosti veľmi nezmenil, jedinou zmenou po príchode do ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. júna (WEBNOVINY) - Občianske oko upozorňuje voličov, aby si v sobotu nezabudli so sebou do volebných miestností vziať občiansky preukaz. Volebný proces sa oproti minulosti veľmi nezmenil, jedinou zmenou po príchode do volebnej miestnosti je to, že každý volič musí preukázať svoju totožnosť občianskym preukazom, pripomína Peter Novotný zo združenia Občianske oko. V predchádzajúcich voľbách stačilo, ak voliča poznal člen volebnej komisie alebo dve osoby známe komisii.

Ako ďalej pripomenul Novotný, po vyznačení v zozname voličov dostane volič sadu hlasovacích lístkov a úradnú obálku. Vo vyhradenom priestore za plentou vyberie jeden hlasovací lístok politického subjektu, ktorý chce voliť. Na lístku môže označiť krúžkom najviac štyroch kandidátov a dať im tak prednostné hlasy. Lístok dá do obálky a obálku vhodí do volebnej schránky.

Voliči, ktorí nemôžu voliť vo svojom volebnom okrsku, môžu voliť v ľubovoľnej volebnej miestnosti, museli si však vopred vybaviť na úrade v mieste bydliska voličský preukaz, ktorým sa spolu s občianskym preukazom preukážu po príchode do volebnej miestnosti.

Občania, ktorí sa zo závažných zdravotných dôvodov nemôžu dostaviť do volebnej miestnosti, môžu požiadať príslušnú okrskovú volebnú komisiu, aby k nim prišli jej členovia s prenosnou volebnou schránkou a umožnili im tak voliť aj doma. Stačí, ak to komisii, pod ktorú patria, oznámi ich príbuzný, sused alebo známy.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hartmann v SR za päť mesiacov s obratom 6,2 mil. eur
<< predchádzajúci článok
Nadácia F. A. Hayeka : Výsledky Politického supermarketu

Do voličských miestností len s občianskym preukazom - diskusné fórum čitateľov